Dziecko w trakcie upalnego lata jest narażone na przegrzanie. Warto zaopatrzyć się w odpowiednio przewiewne ubranka, które idealnie ochronią malucha przed słońcem oraz będą delikatne dla skóry. W tym artykule przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań dla maluszków, w sam raz na upalne dni.

Pieluszki bambusowe

Odparzenia podczas bardzo upalnego lata są częstsze. Zamiast tradycyjnych pieluszek warto więc zaopatrzyć się w pieluszki bambusowe. Włókno bambusowe jest delikatniejsze dla skóry. Dodatkowo nie podrażnia skóry dziecka, jest hipoalergiczne oraz przewiewne. Sprawdza się u dzieci, które bardzo często mają problem z odparzeniami pieluszkowymi. Są to pieluchy jednorazowe, więc rodzic nie musi rezygnować z wygody. Dziecko z kolei czuje się znacznie lepiej mając na sobie delikatną pieluszkę, która go nie uczuli, ani nie odparzy. Takie pieluszki są tak samo chłonne, co ich sztuczne zamienniki.

Otulacze bambusowe

Latem maluch również potrzebuje otulacza, ale te wykonane z bawełny lub polaru będą zbyt ciepłe i mogą odparzyć skórę dziecka. Rozwiązaniem są otulacze bambusowe, które wyróżniają się bardzo delikatnym działaniem na skórę. Są również przewiewne i nie zatrzymują ciepła, dzięki czemu dziecko jest nimi otulone, ale nie przegrzeje się.

Cienkie body i krótkie spodenki

Zamiast bardzo ciepłych śpiochów dziecko powinno mieć na sobie lekkie body wykonane z cienkiej bawełny lub włókien bambusowych. Takie body jest bardzo przyjemne w dotyku, pozwala odczuć ulgę przy upałach i nie zatrzymuje wysokiej temperatury przy ciele dziecka. Długie spodenki, getry i rajstopki wełniane najlepiej jest zastąpić krótkimi spodenkami lub bloomersami. To bardzo krótkie spodenki, które można zakładać maluszkowi do koszulki lub sukienki. Mają elastyczne nogawki, dzięki czemu maluch będzie miał swobodę ruchu. Można wybrać je w różnych kolorach i wzorach. Są wykonywane również z lekkiego włókna bambusowego.

Nie zapominajmy również o ochronie główki – mały kapelusik lub czapeczka skutecznie chronią przed słońcem, a tym samym udarem słonecznym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.