Strona głównaDzieciKołyska czy łóżeczko? Co wybrać dla Malucha?

Kołyska czy łóżeczko? Co wybrać dla Malucha?

Wybór miejsca spania dla Malucha, to rzecz najważniejsza, ponieważ Maluchy przesypiają większość doby, a sen jest najważniejszy dla ich rozwoju, odpoczynku oraz zdrowia. Na rynku dostępne są łóżeczka dla dzieci, kosze oraz kołyski. Czym się kierować w wyborze łóżeczka? Co będzie dla Malucha najwygodniejsze, a przy tym praktyczne?

 

Łóżeczko dla dziecka

Najczęściej rodzice kupują łóżeczko, ponieważ jest ono praktyczne i dzięki możliwości regulacji “rośnie” wraz z dzieckiem, tym samym służy rodzicom i Maluchowi przez wiele lat. Przy wyborze łóżeczka należy się kierować tym, czy spełnia europejskie normy bezpieczeństwa, czy ma możliwość regulacji wysokości oraz czy jest zrobione z materiałów naturalnych. Często łóżeczka pokrywane są kolorową, chemiczną emalią z którą dziecko może mieć styczność np. przy gryzieniu szczebelków.

 

Kosz mojżesza

Kosz mojżesza świetnie sprawdzi się u noworodków i posłuży im do około 6 miesiąca. Poza swoim nowoczesnym i designerskim wyglądem, daje Maluchowi poczucie bezpieczeństwa, a rodzicom możliwość swobodnego przenoszenia dziecka. Kosze plecione są z wikliny i można do nich dokupić stojak, jeżeli rodzice boją się, że dziecko będzie marznąć. Tak rodzaj spania jest najlepszy dla noworodków, ponieważ takie Maluchy źle się czują w dużych przestrzeniach, lubią być otulone i czuć obecność rodziców. Niewielki rozmiar kosza ułatwia transportowanie Malucha.

 

Kołyska

Kołyska znana już były w średniowieczu, kiedy to kosz mocowano na sznurkach i podczepianio pod sufit. Kołysanie Malucha to czynność tak częsta jak przewijanie i karmienie, ponieważ poza usypianiem, uspokaja Malucha i pozytywnie wpływa na jego rozwój. Kołyska przypomina dziecku czas spędzony w łonie matki, dlatego lekkie kołysanie uspokaja go, wycisza. Dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu zmieści się w sypialni rodziców, co w początkowym okresie życia, będzie praktyczne, ponieważ do Malucha często się zagląda, ponieważ płacz, marudzenie, problem z zaśnięciem, czy kolki, to bolączka dziecka, jak i rodziców. Kołyska pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, ponieważ bujanie pobudza działanie układu przedsionkowego w mózgu, rozwijając równowagę Maluszka.

Rynek wypełniony jest po brzegi możliwościami, jednak przy wyborze miejsca do spania rodzice powinni się kierować dobrem swoim i dziecka. Należy wziąć pod uwagę koszta, ilość miejsca w domu oraz praktyczne zastosowanie “spanka”.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne