Wiele osób przykłada dużą wagę do swojego wyglądu. W zasadzie nie ma w tym niczego dziwnego. W końcu niemal każdy lubi czuć się atrakcyjnie. Niekiedy jednak skorygowanie niedoskonałości wymaga ingerencji chirurga. Na szczęście w przypadku korekcji nosa już nie zawsze.

 

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – korekcja niechirurgiczna

Medycyna estetyczna już od dawna wykorzystuje kwas hialuronowy jako substancję pozwalającą znacząco poprawić wygląd. Kwas hialuronowy znany jest głównie jako eliksir młodości. Jest bowiem najczęściej wykorzystywany do zabiegów typu anti-aging. Jednak jego zastosowań jest naprawdę wiele. To związek występujący naturalnie w organizmie człowieka. Czyni go to niemal w pełni bezpiecznym dla zdrowia i nieinwazyjnym. Ciągłe badania nad właściwościami i możliwościami kwasu hialuronowego pozwoliły na opracowanie formuły umożliwiającej korekcję niedoskonałości kształtu nosa właśnie przy pomocy kwasu hialuronowego.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu substancji w odpowiednio określonych miejscach. Jest ona znacznie bardziej gęsta i ma konsystencję żelową, zupełnie inaczej, niż w przypadku np. mezoterapii.

Po wstrzyknięciu preparatu specjalista przychodzi do modelowania formując kształt poprzez delikatne uciskanie w miejscach, gdzie znalazł się kwas hialuronowy.

Efekt widoczny jest praktycznie od razu i utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Ponieważ kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w naszym organizmie, nie powoduje uczuleń, a po zabiegu wykonanym z jego wykorzystaniem, nie jest potrzebna rekonwalescencja. Niekiedy możliwe jest, że w miejscach nakłuwania pojawią się zaczerwieniania lub delikatne siniaki po igle, jednak powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

 

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – kto może skorzystać z zabiegu?

Zanim wykonany zostanie zabieg niechirurgicznego modelowania nosa, konieczna jest konsultacja ze specjalistą wykonującym zabieg. Przeprowadzi on dokładny wywiad z pacjentem i oceni jego ogólny stan zdrowia oraz potrzeby i możliwości organizmu. Wraz z pacjentem określi także cel, jaki ma zostać osiągnięty lub jaki może zostać osiągnięty po jednym zabiegu. Niekiedy bowiem zalecane jest wykonanie serii zabiegów, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Gdy deformacja nosa jest na tyle duża, że zabieg bez użycia skalpelem może okazać się nieskuteczny, lekarz z całą pewnością Cię o tym poinformuje i podpowie odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

Z modelowania nosa kwasem hialuronowym mogą skorzystać osoby z:

  • Niesymetrycznym kształtem nosa
  • Garbem na nosie
  • Nierównościami grzbietu nosa
  • Mocną wklęsłością nosa
  • Ubytkami lub krzywiznami w kształcie nosa

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.