Nietrzymanie moczu dotyczy osób w różnym wieku. Powody mogą być różne, ale w większości przypadków są związane z chorobami (np. niewydolnością nerek) lub starszym wiekiem. Kłopoty z utrzymaniem moczu mogą wynikać także ze stresu. Przypadłość należy leczyć, ale na co dzień przydatne okażą się wkładki urologiczne.

Czym wyróżniają się wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne są przeznaczone specjalnie do wchłaniania moczu. Mają, zatem odpowiednią chłonność i budowę do tego celu. Wkładki urologiczne dla kobiet przypominają budową podpaski, co wynika z dostosowania kształtu do anatomicznych potrzeb kobiet. Z kolei męskie wkładki mają dwa typu – jeden jest podobny do damskiego o regularnym kształcie, zaś drugi ma rozszerzany tył. 

W porównaniu do popularnych podpasek, wkładki urologiczne wyróżniają się chłonnością oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Ich zadaniem jest wchłaniać mocz, więc nie mogą szybko przesiąkać. Poza tym, muszą dobrze radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem. Wkładki, zatem są wykonane z oddychających materiałów.

Wkładki dla kobiet i mężczyzn – jaka jest różnica?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn i kobiet różnią się przede wszystkim kształtem. Wynika to z faktu, że mężczyźni i kobiety mają inną budowę ciała w obrębie strefy intymnej. Dopasowana budowa wkładek pod katem płci pozwala na lepsze ułożenie produktu względem ciała, co zapewnia odpowiednią ochronę oraz komfort. Dzięki temu, unikamy obtarć skóry i podrażnień.

Jak wybrać najlepsze wkładki urologiczne dla swoich potrzeb?

Wkładki dobiera się pod kątem zaawansowania problemu nietrzymania moczu. Im większy problem, tym chłonniejsza wkładka. Oczywiście, gdy problem jest na tyle poważny, że nie mamy całkowicie kontroli na zwieraczami to wkładki okażą się mało skuteczne – potrzebne jest odpowiednie leczenie i bardzo często specjalne pieluchy. 

Im wkładki chłonniejsze, tym grubsze. Najczęściej na opakowaniach jest to zaznaczone w ten sam sposób, co w przypadku podpasek – ilością zamalowanych kropli. 

Należy jednak pamiętać, że niezależnie od zaawansowania przypadłości należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyn i rozwiązania problemu na stałe. Wkładki mają jedynie pomóc w komfortowym funkcjonowaniu, na co dzień.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.