Strona głównaUrodaCzym są hybrydy i jakie są ich zalety?

Czym są hybrydy i jakie są ich zalety?

Manicure hybrydowy nie jest już nowym trendem, gdy chodzi o stylizację paznokci. Wykonywany jest obecnie w większości salonów kosmetycznych zarówno w formie manicure jak i pedicure. To prosty sposób na piękne i trwałe paznokcie. W przeciwieństwie, bowiem do zwykłych lakierów, te hybrydowe są znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i odpryskiwanie od płytki paznokcia.

Lakier hybrydowy – charakterystyka

Hybrydowe lakiery łączą w sobie cechy zwykłego lakieru do paznokci, wysoką pigmentacją i światłoczułość. Chodzi o to, że są one utwardzane przez oddziaływanie promieniowania świetlnego – może to być UV lub Led. Dzięki temu, znacznie szybciej jesteśmy je w stanie wysuszyć i zabezpieczyć przed rozmazywaniem czy odpryskiwaniem. Lakiery hybrydowe mocniej wżerają się w płytkę paznokcia.

Lakier hybrydowy – zalety

Pierwszą zaletą hybryd jest brak konieczności czekania na wyschnięcie lakieru. Nie trzeba już siedzieć bezczynnie i uważać na paznokcie do momentu aż lakier w pełni wyschnie, bo inaczej się rozmaże lub pojawią się na nim pęcherzyki powietrza. W przypadku hybryd lakier jest utwardzany pod lampą UV lub Led, więc od razu jest bezpieczny.

Lakiery hybrydowe są bardziej odporne na uszkodzenia, dzięki temu, że stają się twardsze po wpływem promieniowania. Ich powierzchnia jest gładka i lśniąca. Łatwo się je rozprowadza, a kolory są mocno napigmentowane i równomierne.

W dodatku hybrydy trzymają się bardzo długo, ponieważ lakier staje się jakby integralną częścią paznokcia, więc dopiero w momencie podrośnięcia paznokci zaczyna być widoczna płytka niepokryta lakierem. Manicure hybrydowy utrzymuje się w idealnym stanie kilka tygodni – najczęściej 2-3 tygodnie. Jednak wiele także zależy od rodzaju użytego lakieru hybrydowego oraz tego, jak szybko rosną nam paznokcie.

Hybrydowy manicure to idealna alternatywa dla osób, które kochają pomalowane paznokcie i chciałyby cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem przez długi czas, niezależnie od tego, jak dużo ich dłonie pracują w ciągu dnia. Dzięki hybrydom możliwe będzie posiadanie pięknego manicure i wykonywanie swobodnie wszystkich czynności.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne