Strona głównaZdrowieWitaminy w skórze

Witaminy w skórze

Substancje odżywcze, w tym witaminy są niezbędnym komponentem każdego balsamu przeznaczonego do użytku skórnego. Zapewnienie optymalnego ich poziomu w skórze podnosi wszystkie jej możliwości obronne, a dodatkowo koryguje jej wygląd. Powinny być również dostarczane wraz z posiłkami, a nie tylko w kosmetykach. Witaminy mają pozytywny wpływ na skórę, poprzez swoje działanie antyoksydacyjne, czyli zapobieganie przyrostowi wolnych rodników odpowiedzialnych za powstawanie raka skóry, a także działanie uelastyczniające skórę. Warto zwracać uwagę na zawartość w danym kosmetyku witamin A, E i C, ponieważ właśnie one mają największe sukcesy w pielęgnacji skóry. Przy systematycznej obserwacji swojego organizmu można łatwo zauważyć sygnały informujące o braku tychże witamin. Należą do nich np. suchość oczu, zmęczenie lub pojawianie się plam. Witamina C jest czynnikiem uśmiercającym wolne rodniki, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dodatkowo wspiera produkcję kolagenu i zapobiega przebarwieniom skóry. Witaminę A można łatwo znaleźć w owocach takich jak wiśnie, i warzywach koloru pomarańczowego i zielonego np marchwi i fasolce. Dbałość o zawartość w kosmetykach i diecie dawki witaminy E, zapewni piękniejszą i dłużej młodą skórę.

Jeśli szukasz kremu probiotycznego do twarzy i ciała zapraszamy na stronę

https://justine-in-time.pl/produkt/dr-ohhira-magoroku-krem-probiotyczny/

Krem łagodnie przenika również w głębsze warstwy skóry, nawadnia od środka. Może być stosowany do twarzy i do ciała, nadaje się do stosowania dla niemowląt i osób starszych. Śmiało można nakładać go na popękaną skórę, spierzchnięte usta, miejsce po ugryzieniu owadów, skórę z odparzeniami lub podrażnieniem, pokrzywką, wysypką alergiczną.  

Sprawdź krem probiotyczny DR OHIRRA

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne