Strona głównaUrodaEndermologia na twarz i ciało - co warto wiedzieć o zabiegach?

Endermologia na twarz i ciało – co warto wiedzieć o zabiegach?

Każdy z nas dąży do wymarzonej sylwetki i chce się podobać sobie i innym. Podstawą jest tu zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna, jednak współczesna kosmetologia proponuje rozwiązania, które mogą wspomóc ten proces. Jednym z nich jest endermologia, która może pomóc pozbyć się cellulitu i poprawić kontur twarzy. Oryginalne urządzenie do endermologii umożliwia również sprawne radzenie sobie z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia to inaczej mechaniczny masaż podciśnieniowy. Wykonywany jest on z bardzo dużą siłą nacisku, która oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. Mimo to jest bezbolesny. Dzięki temu ma działanie odchudzające, odmładzające, terapeutyczne i oczyszczające. Może być stosowany jako zabieg pielęgnacyjny twarzy i ciała, z wyjątkiem piersi. Trzeba jednak liczyć się z tym, że konieczne jest kilkanaście wizyt, a pojedynczy zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów. Zastosowanie serii zabiegów pozwala na rozbicie złogów tłuszczowych, przyspieszenie naturalnych procesów metabolizmu tkanki tłuszczowej, a także usprawnienie krążenia krwi i limfy. Dzięki temu partie ciała, w których trudno Ci schudnąć w tradycyjny sposób zostaną wymodelowane, a naturalny drenaż limfatyczny, czyli przyspieszenie obiegu wody oraz przyspieszy usuwanie płynów i toksyn z ciała. Więcej informacji oraz możliwości umówienia zabiegu na: https://instytut-urody.com/endermologia.

Jak wykonywany jest masaż podciśnieniowy?

Pacjentka ubierana jest w obcisły kombinezon – endermowear, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. Głowica sterowana jest komputerowo i składa się z dwóch niezależnie pracujących rolek i komory ssącej. Za sprawą ciśnienia tworzonego przez sprzęt, między rolki głowicy zostaje wciągnięty fałd skórny, przybierający kształt fali. Skóra roluje się od zewnątrz do wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest oddziaływanie na głęboko położone warstwy, a tkanki pobudzane są do procesu regeneracji. Intensywność zabiegu zależna jest od partii ciała, na której się go wykonuje.

Endermologia, tak jak inne masaże, wpływa zarówno na stan naszej skóry i mięśni, jak i na samopoczucie. W trakcie tego zabiegu w organizmie wydzielają się endorfiny, a dzięki temu możliwe jest zmniejszenie odczuwania bólu i uzyskanie uczucia odprężenia i szczęścia. Ten rodzaj masażu wspomaga batalię z obrzękami, ponieważ reguluje przepływ limfy oraz krwi w organizmie, a także z bólami mięśni, kości i stawów. Może być też pomocny w przypadku leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien.

Endermologia twarzy – co warto wiedzieć?

Endermologia twarzy ma za zadanie ujędrnić jej skórę i wspomóc odbudowę i regenerację odmładzających składników skóry. Przywraca jej także piękny wygląd oraz pozwala na uzupełnienie kwasu hialuronowego, który naturalnie wypełnia i nawilża skórę. Jest to jeden z nielicznych nieinwazyjnych zabiegów, który może w znaczący sposób poprawić nasz wygląd. Co więcej, nie powoduje on efektów ubocznych i nie zajmuje wiele czasu. Endermologia twarzy z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu nazywana jest przez specjalistów bardzo innowacyjną metodą, która wyznacza nowy wymiar pielęgnacji. Endermologia twarzy pozwala na zadowalające efekty znacznie szybciej niż inne metody. W przypadku tego typu masażu twarzy, pierwsze rezultaty można dostrzec już po jednej wizycie. Co więcej, zabieg ten jest w pełni komfortowy i bezpieczny. Pacjenci nie uskarżają się na odczuwanie dyskomfortu ani żadnych dolegliwości bólowych zarówno po zabiegu, jak i w trakcie.

Endermologia ciała – kiedy warto skorzystać?

Masaż endermologiczny zalecany jest osobom, które odchudzają się, chcą zlikwidować cellulit i pragną wymodelowania sylwetki. Dzięki masażowi organizm szybciej usuwa toksyny i tkankę tłuszczową. Endermologia jest przydatna także w leczeniu bólu kręgosłupa, bólu mięśni czy w chorobach reumatycznych. Endermologia mocno wpływa na poprawę pracy układu limfatycznego, przemianę materii oraz na procesy usuwania toksyn i nadmiaru płynów z organizmu. Stymuluje także skórę do odnowy biologicznej na całej jej głębokości. Wykorzystywana jest też w terapii bólowej mięśni, kręgosłupa i ogólnego przemęczenia. Jeśli więc posiadasz którąś z tych dolegliwości, warto rozważyć skorzystanie z zabiegu endermologii. Endermologia to również rodzaj rehabilitacji, podczas której uzyskuje się efekty usprawniające, pod warunkiem kombinacji odpowiedniego trybu intensywności masażu do pożądanych efektów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne