Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Zaletą takiej części pielęgnacji jest na pewno długotrwały efekt. Zakładając, że dobrze zrobiony manicure potrafi utrzymać się na paznokciach około 4 tygodnie, można śmiało rzec, że zaoszczędzamy sobie dobre kilkadziesiąt minut w porównaniu z manicure klasycznym. Jednak, aby samodzielnie robić stylizacje, musimy przestrzegać kilka zasad, aby nie doprowadzić swoich paznokci do katastrofy.

I. Dobry lakier hybrydowy do podstawa!

     Jednym z najważniejszych punktów, które świadczą o wytrzymałości naszego manicure jest odpowiedni lakier hybrydowy. To dzięki niemu uzyskujemy kolor na naszych płytkach, więc dobrze by było znaleźć coś naprawdę ciekawego i w rozsądnej cenie. Co świadczy o rozsądnym wyborze dobrego lakieru hybrydowego?

  • Krycie- odpowiednie pokrycie lakierem sprawia,że nasze paznokcie wyglądają pięknie, a przy oszczędnej aplikacji, zużywamy mniej produktu.
  • Trwałość- większość reklamodawców podaje 4 tygodnie za realny czas utrzymania się hybrydy na paznokciach
  • Wygoda użytkowania- zarówno pędzelek jak i opakowanie powinny być podręcznym i wygodnym narzędziem do tworzenia cudnych stylizacji

II. Dobre przygotowanie płytki działa cuda!

     Pierwszy krok w manicure hybrydowym jest często etapem wykonanym niedbale lub całkowicie pomijanym. Jeśli jednak płytki nie zostaną zmatowione i odtłuszczone, baza nie będzie się kleić, a pomalowanie lakierem nie będzie mieć sensu.
Czym jest odtłuszczenie i zmatowienie płytki? Polega ono na delikatnym (podkreślam-delikatnym) spiłowaniu wierzchniej, błyszczącej warstwy paznokcia. Ideą zmatowienia płytki jest pozbycie się połysku. Natomiast odtłuścić najlepiej jest cleanerem. Da to świetnie przygotowaną płytkę pod bazę i lakier hybrydowy.

III. Wylewanie produktów na skórki

Podczas nakładania produktów takich jak builder gel czy lakier, koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę, aby nie zalać skórek produktem. Czy domyślacie się dlaczego? Taki manicure poza tym, że nie będzie wyglądał elegancko, może również wywołać uczulenie. Co więcej, po utwardzeniu, produkt wystający poza obręb paznokcia może powodować odchodzenie calej stylizacji,

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.