Strona głównaUrodaJak dobrać żel uv do paznokci?

Jak dobrać żel uv do paznokci?

Jedną z przyczyn szybszego ścierania się lakieru lub jego odpryskiwania jest źle dobrany żel uv do paznokci. Jeśli zależy nam na idealnie przedłużonych paznokciach i bezbłędnie wykonanym manicure, powinniśmy mieć wiedzę na temat produktów, jakie oferuje rynek beauty oraz tego, w jaki sposób dobierać je do naszych potrzeb. 

   Dlaczego zel led pełni tak istotną rolę?

   Żel uv led umożliwia uformowanie odpowiedniego kształtu płytki paznokcia. Istnieją różne techniki przedłużania paznokci przy pomocy żelu uv, jednak w każdym ze sposobów żel uv styka się z naszą płytką paznokcia. Dlatego tak istotne jest dobranie żelowej bazy dobrej jakości. Tak prozaiczna na pierwszy rzut oka sprawa jak żel led to jednak mieszanka substancji chemicznych, które będą miały kontakt z naszym paznokciem i skórą.

Jakość żelu uv jaki zdecydujemy się wybrać wpływa także na trwałość całego manicure. Na przedłużoną przy pomocy żelu budującego płytkę paznokcia, nakładamy kolorowy lakier, który potrzebuje pod sobą dobrej jakości bazy, na której może się trzymać. Zatem im lepszej jakości będzie żel uv do paznokcitym piękniej będzie się prezentował cały manicure i posłuży na dłużej.

   Jaki zel uv dobrać pod nasze oczekiwania?

   Na rynku beauty istnieją różne żele uv. To, na jaki ostatecznie mamy się zdecydować, uzależnione powinno być od naszych oczekiwań względem przedłużanych paznokci. Poniżej zestawione zostały różne żele uv wraz z krótkim opisem:

  • różowy żel uv, jego niewątpliwą zaletą jest delikatny kolor, jaki nadaje płytce paznokcia. Przedłużając paznokcie różowym żelem uv możemy spodziewać się niezwykle naturalnego i świeżego efektu,
  • żel jednofazowy, którego zaletą jest połączenie trzech produktów jakimi są: żel podkładowy, żel budujący oraz żel wykończeniowy, w ramach jednego opakowania. Ułatwia to pracę i pozwala zaoszczędzić miejsce,
  • żel trójfazowy to żel, który składa się z trzech osobnych produktów, zupełna odwrotność żelu jednofazowego. Dzięki żelowi tego typu jesteśmy w stanie wykonać każdą z wymaganych warstw z niezwykłą precyzją i kontrolą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne