Moda na wysportowaną sylwetkę oraz dobrą kondycje fizyczną stale się rozwija. W związku z czym coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które dadzą wymarzone efekty. Jednym z powszechnie stosowanych rozwiązań jest uczęszczanie na tak zwane treningi personalne.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając trenera personalnego?

Obecnie sytuacja na rynku jest taka, że treningiem personalnym zajmuje się naprawdę wiele osób. Innymi słowy, gdy jest popyt pojawia się również podaż. Dlatego trzeba być ostrożnym w wyborze specjalisty. Powinna to być osoba kompetentna, która dysponuje odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Ukończony jeden kurs o niczym nie świadczy. Trener personalny powinien w merytoryczny sposób wyjaśnić jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Przy ustalaniu planu treningowego powinien wziąć pod uwagę specyfikę konkretnej budowy ciała w tym także ograniczenia z jakimi zmaga się osoba wykonująca trening (w tym przebyte choroby i urazy). Zaplanowanie treningu to nie tylko współpraca na siłowni, lecz także motywacja i zwrócenie uwagi na poprawną dietę. Naszym zdaniem idealnym trenerem jest ktoś, kto poza wsparciem merytorycznym potrafi zadbać o atmosferę i relację pomiędzy trenerem a osobą trenującą.

Zalety treningu personalnego

Trening personalny powszechnie uchodzi za najbardziej efektywną formę ćwiczeń fizycznych. Wśród zalet treningu personalnego należy wymienić:

  • Stworzenie spersonalizowanego planu treningowego przez osobę z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Jak wiadomo, korzystanie z uniwersalnych planów treningowych jest znacznie mniej efektywne.
  • Współpraca z trenerem to gwarancja nieporównywalnie większej dawki motywacji w stosunku do samodzielnego treningu
  • Możliwość pozyskania wiedzy na temat rozwijania sylwetki z pierwszej ręki.

Podsumowując, pod okiem wykwalifikowanego trenera (np. Just Fit Studio Formy) znacznie łatwiej o motywacje oraz prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Dzięki trenerowi personalnemu szybciej i skuteczniej można osiągnąć cele treningowe i tym samym uzyskać wymarzoną sylwetkę.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.