Strona głównaPozostałeWyruszamy na świeże powietrze, czyli jak wybrać idealną spacerówkę?

Wyruszamy na świeże powietrze, czyli jak wybrać idealną spacerówkę?

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać zalet częstych spacerów z małym dzieckiem. Dotlenianie, słońce, światło i ruch wpływają na ogólne funkcjonowanie malucha. Wzmacniana jest odporność organizmu, co zapobiega przeziębieniom. Codzienne spacery są świetną nauką radzenia sobie ze zmiennymi temperaturami. Trzeba tylko pamiętać o nieprzegrzewaniu malucha. Ponadto pod wpływem promieni słonecznych wytwarza się witamina D, niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Pobyt na świeżym powietrzu świetnie zaostrza apetyt. Wyjścia z domu są najlepszym sposobem na niejadka! Dzięki spacerom przedpołudniowym większość szkrabów zjada obiad z apetytem.

Jak wybrać idealny wózek spacerowy?

Do najważniejszych aspektów w wyborze spacerówki należą:

  • gdzie będziemy nią jeździć. Należy wziąć pod uwagę po jakim terenie będziemy spacerować, czy będą to chodniki, droga polna, a może śliskie uliczki galerii handlowej?
  • wiek dziecka. Spacerówka powinna być dobra pod wiek oraz wzrost dziecka. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy wózek posiada rozkładane oparcie, budkę osłaniającą przed słońcem, porządną pelerynkę przeciwdeszczową oraz regulowany podnóżek – tak by wózek rósł wraz z dzieckiem.
  • waga wózka oraz możliwość składania. Ta funkcja będzie ważna dla rodziców, którzy planują częste wojaże z dzieckiem. Spacerówka powinna być lekka oraz kompaktowa, tak by bez obaw zmieściła się w bagażniku samochodu, a przy okazji nie wypełniała całej przestrzeni, dając miejsce na inne “tobołki”.

Aktywni rodzice najczęściej decydują się na zakup wózka z oferty Mclaren, ponieważ marka ta stawia na innowację, bezpieczeństwo oraz nienudny design. Co w tych wózkach Mclaren jest wyjątkowego? Każdy wózek spacerowy Maclaren cechuje się lekkością, użytecznością, ciekawą kolorystyką oraz najwyższym standardem bezpieczeństwa. Wyjątkowo przyjazne systemy składania, oparte na intuicyjnych mechanizmach, pozwalają składać każdy z wózków przy użyciu tylko jednej ręki, w zaledwie kilka sekund. Jeżeli przyszli rodzice wiedzą, że zwiedzanie, czy wyjazdy służbowe będą częstym aspektem ich życia, dobrze jest postawić na markę Mclaren, która z pewnością ich nie rozczaruje, a spacery będą czystą przyjemnością.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne