Strona głównaUrodaSztuka makijażu

Sztuka makijażu

Najnowsze kosmetyki dla współczesnej kobiety i ich zastosowania:

Są to kosmetyki używane do makijażu.

1. Podkład: służy do nadania skórze jednolitego odcienia. Neutralizuje czerwone policzki, złamane żyły i piegi. Jest to bardzo przydatne, jeśli makijaż ma wyglądać bardzo efektownie. Stanowi bazę dla wszystkich pozostałych elementów makijażu i ułatwia ich stosowanie. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że głównym celem fundacji jest wyrównywanie naturalnych odcieni skóry, a nie zmiana koloru skóry. Fundament jest dostępny w postaci płynnej, kremowej lub stałej.

2. Puder do twarzy: służy do ustawienia fundamentu, który w przeciwnym razie powinien nastąpić w ciągu 2-3 godzin, ześlizgnąć się ze skóry. Puder do twarzy jest niezbędnym wykończeniem każdego makijażu. Daje również siłę trzymania szminki i zapobiega marszczeniu się kremowego blendera i cieni do powiek. Puder do twarzy jest dostępny w wersji luźnej lub skompresowanej.

3. Korektory: Są one wymagane, aby “zamazać” ciemne cienie pod oczami, popękane żyły, wysoki kolor policzków, przebarwienia itp. Korektory pojawiają się w sztyfcie lub w gęstej śmietanie i są zwykle stosowane przed założeniem.

4. Blusher: Jest to pierwszy z kosmetyków kolorowych, które stosujesz do swojej twarzy i jeden z najbardziej pochlebnych. Jego głównym celem jest zaakcentowanie kości policzkowych oraz dodanie koloru i ciepła do skóry. Różyczki występują w różnych kolorach i odcieniach w szerokim trzykrotnym powiększeniu tekstur.

5. Kolor brwi: służy do dodawania koloru brwiom. Te kolory są albo w postaci ołówka albo proszku.

6. Cienie do oczu: są używane do nadawania koloru, podkreślenia i kształtu oczom.

7. Szminka: służy do zrównoważenia wymalowanej twarzy i podkreślenia ust. Obecnie pomadki mają znacznie bardziej miękką teksturę. Pomadki można stosować bezpośrednio na ustach, ale trudno jest uzyskać w ten sposób czysty zarys. Lepiej jest więc zdjąć sztyft ze sztyftu szczoteczką do ust.

8. Rozjaśniacz: zazwyczaj stosuje się go w celu uzyskania dramatycznych efektów, które nadają wyrazistego “uniesienia” twarzy. Jest on używany na linii prostej, górnej części kości policzkowej i górnej linii środkowej. Kolory są jasnobrązowe lub białe i są dostępne w postaci proszku lub kremu.

9. Cienie i kontury: Cienie są zawsze brązowe i są używane wokół twarzy, aby nadać efekt wyszczuplenia. Kontury są zazwyczaj brązowe i są używane pod kością policzkową, aby uzyskać pusty wygląd. Kluczem do udanej aplikacji dla cieniów i konturów jest bardzo lekki akcent.

10. Tusz do rzęs: Służy podkreśleniu oczu poprzez dodanie koloru, grubości, a czasem nawet długości rzęs.

Kupując kosmetyki i perfumy w Internecie, kupuj z odpowiednich źródeł, aby uniknąć kupowania substandardowych kosmetyków i perfum.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne