Dzięki tysiącom substancji zapachowych dostępnych na rynku czasami trudno jest wybrać ten, który jest idealny dla Twojego gustu, osobowości, okazji i innych czynników. Zapoznaj się z poniższymi podstawowymi wskazówkami, które mogą okazać się przydatne przy wyborze, a nawet używaniu idealnych perfum.

1. Określ swój budżet.

Perfumy są wyceniane w bardzo szerokim zakresie, od bardzo niedrogich wód kolońskich do luksusowych marek projektantów. Ustalenie budżetu lub pieniędzy, które wcześniej chcesz wydać, pomoże zawęzić wybór i zaoszczędzi Ci dużo czasu.

2. Musisz wiedzieć, jaki zapach chcesz.

Zdecyduj się na rodzaj zapachu, jakiego chcesz, bazując na tym, jakiego rodzaju perfumy byłyby dla Ciebie. Na przykład, czy to na specjalne okazje? Czy to  ma sprawić przyjemność lub uwieść kochanka? Czy to do codziennego prania i noszenia? Jeśli masz zamiar sprawić przyjemność komuś, upewnij się, że poszukujesz konkretnych zapachów, które on lub ona lubi. Jeśli chcesz, aby był to codzienny zapach, który możesz nosić do pracy lub do szkoły, możesz kupić lżejszy i świeższy zapach. Jeśli chcesz wziąć udział w dużych imprezach i oficjalnych wydarzeniach, wybierz perfumy, które mają silniejszy wpływ, łącząc się z chemią twojego ciała.

Ważne są również inne czynniki, takie jak pogoda lub pora roku. Na przykład, jeśli żyjesz w bardzo wilgotnym otoczeniu, kwiatowe zapachy z drzewną lub piżmową bazą często uzupełniają duszną pogodę. Jeśli często jesteś otoczony przez wiele osób w pobliżu, nie wybieraj bardzo silnych perfum, ponieważ nie każdy lubi perfumy. Cytrusy, morska bryza i inne zioła i kwiatowe aromaty są często świeże i odmładzające, idealne dla kogoś, kto jest zawsze w drodze. Jeśli będziesz na randce i chcesz poprawić atmosferę flirtu, wybierz zapach, który jest nieco mocniejszy, ale nie przytłaczający. Zwykle orientalne przyprawy cechuje pewność i wyrafinowanie. Tymczasem aromatyczne mieszanki są idealne dla mężczyzn, którzy lubią pachnieć jak prawdziwy człowiek, który emanuje machismo i bezpieczeństwem.

3. Sprawdź dokładnie przed zakupem.

Kiedy w końcu ograniczysz swoje wybory i będziesz gotowy, by pójść do sklepu z perfumami, nie zapomnij dokładnie zbadać każdego perfumu, zanim wybierzesz się do przodu i kupisz. Zwróć uwagę, że twój nos może wytrzymać tylko tyle, a testowanie kolejnych 20 perfum okaże się daremne. Zanim zaczniesz rozpylać perfumy na swoim nadgarstku, spryskaj je najpierw na karcie lub papierze i zdecyduj, czy Ci się spodoba. Jeśli nie, przejdź do następnego. Gdy znajdziesz zapach, który Twoim zdaniem jest idealny, rozpocznij testowanie go na swoim ciele. Nałóż niewielką ilość na nadgarstek lub z tyłu ramienia. Czasami sprzedawczyni zaoferuje zastosowanie niektórych we własnej skórze i poczuje ją. To nie jest nie, ponieważ każdy z nas reaguje na perfumy na różne sposoby. Upewnij się, że perfumy są idealne dla Ciebie, umieszczając je na własnej skórze. Poczekaj kilka minut, ponieważ zaczynają intensywnie pachnieć po czym słabną.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.