Strona głównaModaKolorowe skarpetki do eleganckich stylizacji

Kolorowe skarpetki do eleganckich stylizacji

Moda na kolorowe skarpetki trwa już od kilku sezonów i nic nie zapowiada tego, by miała nas opuścić!  Wielu mężczyzn coraz częściej decyduje się na założenie barwnych skarpet nie tylko do stylizacji casualowych, ale także tych eleganckich! Doskonałym dowodem na to są stylizacje ślubne, które coraz częściej uświetniane są nonszalanckimi skarpetkami. Jednak aby nie zaliczyć modowego faux pas, warto dowiedzieć się jak nosić tę część garderoby i wyglądać niezwykle stylowo.

Czy to wypada?

Ku zaskoczeniu wielu osób, to właśnie mężczyźni są szczególnie chętni do noszenia kolorowych skarpetek. W końcu to zwykle oni okazywali się bardziej powściągliwi w zabawie modą. Skarpety jednak stanowią w tym wypadku element, którym w subtelny sposób mogą wyrazić siebie, swoją oryginalność. Jeśli też chcesz nosić kolorowe skarpety do eleganckich stylizacji, zwróć uwagę na to, jak to robić!  

Dawniej uważano, skarpetki powinny pasować swoja barwą do koloru spodni. Co więcej – nie dopuszczano wtedy założenia skarpet, które miałyby wyrazisty kolor lub wzór. Teraz jest to niemal nie do pomyślenia, ponieważ im bardziej są kreatywne i wyraziste – tym lepiej! Dlatego jeśli czegoś teraz nie wypada… to właśnie dobierać je pod kolor spodni bo w takiej sytuacji zupełnie zatracamy ich wyjątkowość.

Jak dobrać kolorowe skarpetki do eleganckiej stylizacji?

A co jeśli jesteś już zdecydowany i poszukujesz idealnych skarpetek do eleganckiej stylizacji? Na tę okazję przygotowaliśmy dla Ciebie 4 proste kroki, które pomogą Ci wybrać właśnie to, czego potrzebujesz. Na co zwrócić uwagę dobierając skarpety?

Długość skarpetek
Trudno jest dobrać odpowiednią długość skarpetek, w szczególności, gdy za oknem robi się coraz cieplej. Jednak w tej sytuacji stopki odpadają. Potrzebujesz skarpet o długości za kostkę – dzięki temu podczas siedzenia, Twoje kostki będą odkryte.

Kolor
Przestarzałe poradniki głoszą, że skarpety powinny zostać dobrane kolorystycznie do spodni lub butów. Tę zasadę śmiało możesz złamać! Ale pamiętaj, mimo wszystko kolor Twoich skarpet powinien nawiązywać kolorystycznie do jakiegokolwiek elementu Twojej stylizacji. Może to być pasek, mucha, krawat lub poszetka. Dobrym rozwiązaniem jest także wybranie pasującego koloru, który uzupełni outfit.

Odpowiedni wzór
Przyjęło się, że skarpetki do garnituru powinny być gładkie, bez jakichkolwiek wzorów. Całe szczęście moda męska poszła zdecydowanie do przodu i teraz stawiamy na wzory! Do wyboru jest ich całe mnóstwo – od kropek, pasków po skarpetki w artystyczne wzory lub z postaciami znanych osób. 

Materiał
Aspekt, który często jest pomijany, choć tak naprawdę kluczowy. Skarpetki do eleganckiej stylizacji muszą być przede wszystkim wygodne i wytrzymałe. Warto wybrać skarpety z wysokiej jakości bawełny, która jest wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jest również bardzo higieniczna i nie elektryzuje się.

Teraz już wiesz jakich skarpet powinieneś szukać – cały ich asortyment znajdziesz na: https://www.4lck.com/pl/ 

Łam schematy!

Najważniejsze jest to, abyś nie bał się łamać wszelkich zasad i po prostu dał się ponieść wyobraźni. Kolorowe skarpetki to często świetny początek zabawy swoim strojem. Kolory i wzory na skarpetkach możesz dobierać do okazji, pogody za oknem lub nawet swojego nastroju.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne