Chwasty mogą pozbawiać glebę składników odżywczych i zdusić inne rośliny, które chcemy uprawiać.

Wiele razy problem z chwastami można rozwiązać w sposób organiczny, po prostu pozbywając się istniejących chwastów, a następnie równoważąc glebę. Czasami jednak konieczne jest użycie herbicydów, które skutecznie pomagają pozbyć się niechcianych chwastów.

Herbicydy do zwalczania chwastów w ziemniaku

Herbicydy, znane bardziej potocznie jako środki chwastobójcze, to mieszaniny chemiczne stosowane do zabijania i kontrolowania niechcianych roślin. Niezwykle ważne jest przeczytanie etykiety od początku do końca, aby wiedzieć, jak bezpiecznie i skutecznie stosować wybrany herbicyd. Różne herbicydy służą różnym celom. Na przykład istnieją nieselektywne herbicydy, znane również jako powalające środki chwastobójcze lub herbicydy o szerokim spektrum działania, które zabijają każdą roślinę, z którą mają kontakt. Te silne herbicydy wykorzystywane głównie w projektach komercyjnych w celu oczyszczenia ziemi z niepożądanych roślin.Z drugiej strony, selektywne herbicydy zabijają tylko niektóre rodzaje chwastów, pozostawiając nienaruszone inne rośliny, takie jak trawa czy plony. Zawsze przed zastosowaniem przeczytaj etykietę herbicydu, aby dowiedzieć się, na jakie chwasty jest przeznaczony konkretny środek i jak wpływa to na życie innych roślin. Herbicydy selektywne można podzielić na dwie kategorie. Herbicydy przedwschodowe zabijają sadzonki, gdy się wschodzą, zapobiegając ich wzrostowi. Stosuje się je zwykle późną zimą i wczesną wiosną. Herbicydy powschodowe atakują dorosłe chwasty poprzez wchłanianie do tkanki roślinnej. Stosuje się je zwykle wiosną po tym, jak już zaczęły rosnąć chwasty.Aby wybrać odpowiedni herbicyd selektywny na zwalczanie chwastów w ziemniaku, najpierw musisz zidentyfikować chwasty i tożsamość roślin, które chcesz chronić. Porozmawiaj z profesjonalistą przed użyciem jakiegokolwiek herbicydu, aby upewnić się, że zabije on chwasty bez szkody dla otaczającej trawy lub roślin ogrodowych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.