Nie jeden mężczyzna i nie jedna kobieta obejrzy się z zachwytem na widok pięknej, gładkiej skóry Azjatki. Nie jedno z nich też zada sobie pytanie „jak ona to robi”? Sekret azjatyckiej urody od lat pozostawał dla nas tajemnicą. Dziś jednak wiemy o nim coraz więcej i chętnie sięgamy po sprawdzone od wieków sposoby na gładką, młodą i promienną skórę.

 

Japoński masaż twarzy – nie tylko masaż

Aby móc osiągnąć efekt zbliżony do efektu osiąganego przez Azjatki, cały proces dbania o siebie wymaga od nas niezwykłego zdyscyplinowania, regularności, systematyczności i samomotywacji. Zgodnie z Japońską tradycją utrzymywaną od starożytności, twarz jest jak otwarta księga, z której możemy wyczytać wszystko o organizmie danego człowieka. To na twarzy maluje się informacja o tym co nam służy, co nie służy, czego mamy nadmiar, a czego niedobór.

Żeby całe nasze ciało pracowało harmonijnie, proces musi być naturalny. Zgodnie z odwieczną zasadą, piękno musi być naturalne i być odzwierciedleniem zdrowia. To z kolei jest odzwierciedleniem równowagi i stosowaniem się do żelaznych wytycznych.

Warto więc wiedzieć, jakie są wyznaczniki w azjatyckiej kulturze i tradycji utrzymywania doskonałej formy.

So In – mówi o uwarunkowaniach biologicznych, które mają wpływ na zmiany skórne widoczne na twarzy. So In to np. rodzaj cery (tłusta bądź sucha), pieprzyki, piegi itp.

Gai In – pokazuje jak na nasz organizm wpływają warunki zewnętrzne, jak np. temperatura otoczenia. Pozwala ocenić, czy nasz organizm ma za dużo czy za mało ciepła, za dużo czy za mało wilgoci.

Nai In – mówi o czynnikach wpływających na organizm od wewnątrz. Określa wpływ emocji i pokazuje, czy doskwiera nam nadmiar złości, stresu, smutku czy niepokoju.

Japoński masaż twarzy służy przywróceniu Twojemu organizmowi równowagi. Oznacza to więc, że aby osiągnąć efekt idealnie gładkiej cery, nie wystarczy zadbać wyłącznie o nią. Sekret azjatyckiego piękna to proces i szereg działań, mających do niego prowadzić. Masaż jest jednym z ważnych elementów w dążeniu do tej harmonii.

 

Jaki wpływ na organizm japoński masaż twarzy?

Japoński lifting odmładzający twarzy ma na celu przede wszystkim rozluźnienie napięcia, poprawę ogólnego krążenia, głęboki relaks. To wszystko przekłada się na poczucie odmłodzenia całego organizmu mimo, że masowane są jedynie okolice twarzy i głowy. Przynosi wyciszenie i przywraca równowagę układu nerwowego. To alternatywa dla liftingujących zabiegów medycznych, która przynosi porównywalne rezultaty, ale warto podkreślić, że gdy japoński masaż twarzy wejdzie nam w nawyk, jego efekty będą znacznie bardziej trwałe.

 

Japoński masaż twarzy a medycyna naturalna

Z cała pewnością, japoński masaż twarzy możemy przypisać do jednego z elementów medycyny naturalnej. Jest on z nią bowiem ściśle powiązany. Opiera się na podstawowej zasadzie medycyny naturalnej, czyli nie jest jednorazowym działaniem ukierunkowanym na jeden, ścisły cel, a ma w perspektywie przede wszystkim poprawę ogółu Twojej kondycji i zapobieganie utracie harmonii i równowagi na przyszłość. Jeśli przyłożysz się do zaleceń swojego specjalisty o masażu japońskiego, z dużym prawdopodobieństwem w krótkim czasie i na długo, masz szansę utrzymać dobrą formę i piękny, promienny, zdrowy wygląd.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.