Manicure hybrydowy cechuje się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością na np. uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Prawidłowo wykonana hybryda powinna utrzymać się w dobrym stanie na naszych dłoniach do dwóch/trzech tygodni lub zgodnie z zaleceniami producenta. Domowa własnoręcznie wykonana stylizacja paznokci to obecnie bardzo popularny sposób dbania o wygląd dłoni.

Kiedy trzeba pomyśleć o nowej stylizacji paznokci?

Charakterystyczną oznaką wskazującą na to, że czas pożegnać się ze starym manicure hybrydowym jest odrost. Wraz ze wzrostem paznokcia, lakier hybrydowy wzrasta razem z płytką paznokciową. Dodatkową wskazówką może być też to, że paznokcie zaczynają nam się haczyć np. o ubrania, lakier może odchodzić od paznokcia, mogą pojawić się także wyszczerbienia.

Stylizacje hybrydowe możemy usunąć za pomocą frezarki lub wykorzystać metodę z acetonem. Jeżeli mamy doświadczenie w pracy z frezarką, możemy opiłować paznokcie za jej pomocą. Nie zaleca się jednak korzystania z tego urządzenia bez odpowiednich szkoleń. Do domowych sposobów usuwanie hybrydy zalicza się ściąganie manicure acetonem.

Potrzebne będą: aceton, waciki bezpyłowe lub wata, ulubiony pilnik o średniej gradacji o wygodnym dla nas kształcie, folia aluminiowa lub klipsy do ściągania hybrydy, drewniane patyczki do manicure, bloczek polerski, około 25 minut wolnego czasu i miejsce w domowym zaciszu z dobrym światłem.

Krok pierwszy: przygotowanie lakieru hybrydowego do wchłonięcia acetonu
Na początku musimy zetrzeć wcześniej nałożony top pilniczkiem. Dzięki temu składniki aktywne acetonu dotrą do warstwy lakieru, co pozwoli nam go ściągnąć z płytki paznokcia. Kiedy pierwsza warstwa lakieru jest matowa, możemy przejść do kolejnego kroku.

Krok drugi: nasącz waciki w acetonie, następnie połóż tak przygotowany preparat na paznokieć i owiń folią aluminiową. Odczekaj około piętnaście minut. Kiedy lakier zacznie odchodzić od płytki, to dobry znak!

Krok trzeci: ściągamy lakier!
Stylizacja paznokci powinna z łatwością odchodzić od płytki. By ułatwić sobie zadanie, użyj drewnianego patyczka delikatnie skrobiąc lakier od strony skórek w kierunku wolnego brzegu do uzyskania gładkiej i naturalnej płytki.

Krok czwarty: już prawie gotowe!
Użyj bloczku polerskiego by usunąć resztki bazy hybrydowej. Kiedy płytka jest matowa i ma naturalny kolor, gotowe!

Dodatkowo:
Możesz opracować skórki i opiłować paznokcie tak, by były gotowe na kolejną stylizację paznokci hybrydowych. Nałóż oliwkę na skórki, by zapewnić im nawilżenie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.