Strona głównaUrodaJak usunąć hybrydy?

Jak usunąć hybrydy?

Manicure hybrydowy cechuje się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością na np. uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Prawidłowo wykonana hybryda powinna utrzymać się w dobrym stanie na naszych dłoniach do dwóch/trzech tygodni lub zgodnie z zaleceniami producenta. Domowa własnoręcznie wykonana stylizacja paznokci to obecnie bardzo popularny sposób dbania o wygląd dłoni.

Kiedy trzeba pomyśleć o nowej stylizacji paznokci?

Charakterystyczną oznaką wskazującą na to, że czas pożegnać się ze starym manicure hybrydowym jest odrost. Wraz ze wzrostem paznokcia, lakier hybrydowy wzrasta razem z płytką paznokciową. Dodatkową wskazówką może być też to, że paznokcie zaczynają nam się haczyć np. o ubrania, lakier może odchodzić od paznokcia, mogą pojawić się także wyszczerbienia.

Stylizacje hybrydowe możemy usunąć za pomocą frezarki lub wykorzystać metodę z acetonem. Jeżeli mamy doświadczenie w pracy z frezarką, możemy opiłować paznokcie za jej pomocą. Nie zaleca się jednak korzystania z tego urządzenia bez odpowiednich szkoleń. Do domowych sposobów usuwanie hybrydy zalicza się ściąganie manicure acetonem.

Potrzebne będą: aceton, waciki bezpyłowe lub wata, ulubiony pilnik o średniej gradacji o wygodnym dla nas kształcie, folia aluminiowa lub klipsy do ściągania hybrydy, drewniane patyczki do manicure, bloczek polerski, około 25 minut wolnego czasu i miejsce w domowym zaciszu z dobrym światłem.

Krok pierwszy: przygotowanie lakieru hybrydowego do wchłonięcia acetonu
Na początku musimy zetrzeć wcześniej nałożony top pilniczkiem. Dzięki temu składniki aktywne acetonu dotrą do warstwy lakieru, co pozwoli nam go ściągnąć z płytki paznokcia. Kiedy pierwsza warstwa lakieru jest matowa, możemy przejść do kolejnego kroku.

Krok drugi: nasącz waciki w acetonie, następnie połóż tak przygotowany preparat na paznokieć i owiń folią aluminiową. Odczekaj około piętnaście minut. Kiedy lakier zacznie odchodzić od płytki, to dobry znak!

Krok trzeci: ściągamy lakier!
Stylizacja paznokci powinna z łatwością odchodzić od płytki. By ułatwić sobie zadanie, użyj drewnianego patyczka delikatnie skrobiąc lakier od strony skórek w kierunku wolnego brzegu do uzyskania gładkiej i naturalnej płytki.

Krok czwarty: już prawie gotowe!
Użyj bloczku polerskiego by usunąć resztki bazy hybrydowej. Kiedy płytka jest matowa i ma naturalny kolor, gotowe!

Dodatkowo:
Możesz opracować skórki i opiłować paznokcie tak, by były gotowe na kolejną stylizację paznokci hybrydowych. Nałóż oliwkę na skórki, by zapewnić im nawilżenie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne