Czym jest ginekologia estetyczna i jakie zabiegi można wykonywać?

Ginekologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna i jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny estetycznej. Kobiety chętniej sięgają po rozwiązanie problemów z zakresu ginekologii estetycznej, które jeszcze do niedawna były tematem tabu. Zabiegi wykonywane w klinice ginekologii estetycznej mogą nie tylko wpłynąć na wygląd żeńskich narządów płciowych, ale też rozwiązać problemy zdrowotne (np. nietrzymanie moczu) i znacznie poprawić życie seksualne.

 

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z ginekologii estetycznej?

Wiele kobiet cierpi na dolegliwości związane ze zmianami anatomii pochwy. Urodzenie dziecka lub menopauza mogą sprawić, że kobieta boryka się z problemami takimi jak nietrzymanie moczu, luźność czy suchość pochwy lub brak satysfakcji ze współżycia. Część kobiet natomiast dotykają problemy ginekologiczne nie tylko nabyte ale również wrodzone, na przykład przykryta fałdem skóry łechtaczka lub nieuwydatniony punkt G, które uniemożliwiają im odczuwanie satysfakcji z życia seksualnego. Takim wyzwaniom stawia czoło ginekologia estetyczna. Dla wielu kobiet problemy związane z budową ich narządów płciowych są źródłem kompleksów, często utrudniają, a nawet uniemożliwiają im spełnione życie seksualne. Nie są to już problemy, z którymi  trzeba się zmagać, a można się ich pozbyć decydując się na odpowiedni zabieg.

 

Jakie są rodzaje zabiegów i w jakim celu się je wykonuje?

Większość zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej wykonywanych jest techniką laserową. Dzięki temu są metodą nieinwazyjną, bezpieczną i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Aby podjąć kroki w celu pozbycia się problemów związanych z anatomią pochwy przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem, który odpowiednio zdiagnozuje problem i dobierze odpowiednią metodę leczenia. Dostępnych jest wiele zabiegów ginekologii estetycznej. Przykładowymi są:

Rewitalizacja pochwy

Laserowa rewitalizacja pochwy to całkowicie bezbolesny zabieg, który pozwala szybko i skutecznie usunąć zespół rozluźnienia pochwy. Utrata jędrności, poszerzenie światła pochwy i spadek nawilżenia środowiska pochwy to objawy z którymi borykają się kobiety po menopauzie oraz wiele z tych, które przebyło poród naturalny. Laserowa rewitalizacja pochwy polega na wprowadzeniu głowicy lasera, którego światło podgrzewa tkanki, oddziaływając jednocześnie na włókna kolagenu, które stają się krótsze i grubsze, co skutkuje obkurczeniem pochwy. Zabieg pobudza również naturalną produkcję kolagenu i elastyny oraz wytwarzanie nowych naczynek krwionośnych. Efektem jest znacząco lepsze ukrwienie i jędrność, które zwiększają doznania seksualne. Laserowa rewitalizacja pochwy usuwa także problem wysiłkowego nietrzymania moczu, a także usuwa ból i dyskomfort związany z suchością pochwy.

Leczenie nietrzymania moczu

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu to zabieg, który pozwala szybko i skutecznie pozbyć się kłopotliwego problemu dotykającego znacząca liczbę kobiet. Zabieg wykonany z użyciem lasera zwykle nie wymaga powtórzeń i jest bezpieczny, w przeciwieństwie do leczenia chirurgicznego. Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu polega na zwężeniu światła pochwy i wzmocnieniu jej sprężystości. Dzięki temu wzmacnia się powięź wewnątrzmaciczna, a także ujście cewki moczowej, której kąt wraca do prawidłowego położenia, co usuwa problem niekontrolowanego oddawania moczu.

Zabieg z wykorzystaniem lasera jest nie tylko bezpieczny, ale też bezbolesny i nieinwazyjny.

 

Labioplastyka warg sromowych

Labioplastyka pozwala na korektę zbyt dużych warg sromowych mniejszych lub ich asymetrię. Plastyka warg sromowych może polegać na ich zmniejszeniu, laserowym usunięciu nadmiaru tkanki lub też na ich wypełnieniu kwasem hialuronowym. Zabiegi labioplastyki przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym przy wykorzystaniu lasera, co sprawia, iż są one krótkie a czas rekonwalescencji zredukowany do minimum.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.