Ubiór już od dawna nie służy nam jedynie do ogrzania się lub zasłonięcia ciała. W naszej kulturze za pomocą ubioru mniej lub bardziej wyrażamy siebie. Podkreślamy tożsamość, informujemy innych, co lubimy i jacy jesteśmy. Nawet podążanie lub niepodążanie za aktualnymi trendami coś o nas mówi. Niezależnie od tego, czy świadomie czy nie, ubiorem komunikujemy się z innymi ludźmi. Bardzo często spersonalizowanym i szczególnym elementem są koszulki z rozmaitymi nadrukami czy też koszulki dla par. Które cieszą się największym powodzeniem?

Koszulki muzyczne

Od lat fajni różnych zespołów, zwłaszcza cięższych brzmień, zaznaczają swoje sympatie za pomocą kunsztownych koszulek. Czasami przedstawiają one okładki płyt, czasem członków zespołu, niekiedy informują też patrzącego, że osoba nosząca koszulkę była na koncercie czy towarzyszyła zespołowi w jego trasie. To bardzo ciekawy sposób komunikowania gustu muzycznego nie tylko osobom z najbliższego kręgu. Czasami noszenie koszulki muzycznej zbliża i pozwala poznać innych fanów, nawet w bardzo nieoczywistych okolicznościach. Przyjemnie jest spotkać w pracy drugiego fana Iron Maiden lub Guns N' Roses, prawda?

Koszulki dla par

Już nie tylko pierścionki, podobny kolorystycznie ubiór czy obrączki pozwalają zakomunikować światu, że jesteście razem. Bardzo zabawną, uroczą formą podkreślenia tego faktu jest noszenie koszulek dla par. Takie koszulki mogą informować o związku subtelnie, na przykład będąc w podobnej tonacji i z takim samym motywem, lub bezpośrednio – na przykład gdy na jednej z nich znajduje się druga część hasła rozpoczętego na drugiej. To bardzo luźny, wesoły i niezobowiązujący sposób na zaznaczenie, że tych dwoje to zgrany duet. Napisy na koszulkach mogą być romantyczne, subtelne, a także bardzo humorystyczne. Wszystko zależy od waszej inwencji i… osobowości! To w końcu ona najmocniej ujawnia się poprzez wybory ubraniowe.

Koszulki mówiące o hobby

Bardzo wiele osób nosi też koszulki informujące o tym, że lubią gry komputerowe, są zapalonymi wędkarzami czy psiarzami. To świetny sposób na zakomunikowanie tego otoczeniu, a przy tym często na zawarcie nowych znajomości – o wiele łatwiej zagadać do osoby, która ma na koszulce postać z naszej ulubionej gry czy hasło wyraźnie mówiące, że też kocha sklejać modele lub surfować. W ten sposób z pozoru zwykły T-Shirt może się stać przyczynkiem do rozmowy i poznania się.

Nadruki z hasłami

Wreszcie, popularnością cieszą się także koszulki z dosłownymi hasłami. Mogę to być cytaty lub koszulki dla par, ale często są to hasła okolicznościowe – informujące, że osoba nosząca je ma akurat gorszy humor, czeka z utęsknieniem na weekend lub przeciwnie, świetnie bawi się na wyjeździe. Nie trzeba słów, by każdemu to zakomunikować – wystarczy ubiór!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.