Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nowy sezon na sporty na świeżym powietrzu. Wszyscy miłośnicy rowerowych przejażdżek z pewnością kompletują już kolarskie stroje, aby nie tylko czuć się swobodnie w czasie jazdy, ale również zapewnić sobie bezpieczeństwo. Na rynku znajdziemy wiele modeli i rodzajów odzieży sportowej, której producenci zapewniają wysoki standard użytkowania.

Odzież na rower powinna być odpowiednio przewiewna i uciskowa, ale również dobrze dopasowana i bardzo wygodna. Jedną z najpopularniejszych i od lat dbającą o jakość swoich produktów marką jest The North Face. Odzież od producenta niezmiennie może pochwalić się najwyższą jakością materiału, co znajduje swoje zastosowanie również w poprawie komfortu przejazdów. Podpowiadamy, jak się ubrać na rower!

Koszulka na rower

Koszulki rowerowe są stworzone w taki sposób, by odprowadzać pot z ciała, więc koniecznie musi być dopasowana. Zaletą koszulki rowerowej jest też jej budowa, która jest najczęściej nieco dłuższa z tyłu, więc zasłania plecy w pochylonej pozycji za kierownicą. Kieszenie znajdujące się w dolnej części pleców to element charakterystyczny koszulek kolarskich. Pozwalają na schowanie najważniejszych rzeczy osobistych, takich jak portfel czy telefon.

Spodenki na rower

Marka The North Face produkuje specjalne spodenki na rower dla kolarzy, które posiadają dodatkową żelową wkładkę. Pozwoli ona na komfortowe jeżdżenie, szczególnie jeśli zamierzasz przemierzać dziesiątki czy setki kilometrów. Żelowa wkładka zapobiega bólowi pośladków i krocza, a także otarciom ud. Jeżdżąc na rowerze w niskich temperaturach trzeba też zadbać o docieplenie kolan, gdyż są one mocno narażone na działanie zimnego wiatru. W przypadku długich spodni problemem może być wkręcanie się nogawki w korbę, więc warto założyć na nogę odblaskową opaskę ściągającą.

Rękawiczki rowerowe

Element tego rodzaju to nie wybredny gadżet, ale absolutna potrzeba w czasie długiej przejażdżki. Chronią przed otarciami, zapewniają stabilny chwyt, a żelowe wkładki amortyzują wstrząsy przenoszone na kierownicę. Ciekawą funkcją rękawiczek rowerowych jest też powierzchnia chłonna w okolicy kciuka, która umożliwia otarcie potu z twarzy. Rękawiczki tego rodzaju są bardzo obcisłe, dlatego też producenci zapewniają specjalne uchwyty w okolicach palców, ułatwiające ich ściągnięcie.

Podsumowanie

Dla miłośników, jak i wytrwałych kolarzy, odpowiednio dobrana odzież sportowa na rower to wybawienie. Pozwala nie tylko na uzyskanie wyższego komfortu podczas jazdy, ale również na zapewnienie bezpieczeństwa rowerzysty. Warto zatem zaufać sprawdzonej jakości i wybrać markę The North Face jako lidera producentów na rynku odzieży sportowej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.