Wielu przyszłych rodziców na początku ciąży myśli jedynie o wyprawce dla dziecka. Niewielu z niedoświadczonych przyszłych rodziców zdaje zdaje sobie sprawę, że również i świeżo upieczona mama będzie musiała zakupić takie rzeczy, jak odzież ciążowa i do karmienia, jak i specjalne kosmetyki do pielęgnacji.

Odpowiednie ubrania ciążowe i do karmienia dla przyszłej mamy

Warto kupić parę ubrań ciążowych, które zapewnią przyszłej mamie swobodę. Coraz częściej sklepy z odzieżą ciążową oferują ubrania dla przyszłych mam, które są odpowiednie podczas ciąży, jak i do karmienia. Dodatkowo ubrania te “rosną” wraz z ciążą, więc nie trzeba się martwić, że nagle będą za małe. Gdzie kupić odzież ciążową? Otóż najlepsze miejsce do tego to internet. Istnieje wiele sklepów z odzieżą ciążową, które oferują bardzo ładne i kobiecie ubrania dla przyszłych mam. Nie trzeba już chodzić w workowatych sukienkach w ciąży.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała przed i po porodzie

Przyszła mama powinna też zawczasu pomyśleć o kosmetykach do pielęgnacji skóry w czasie ciąży i po porodzie. Aby uniknąć rozstępów to warto stosować masło kakaowe, które nawilża skórę. Warto też stosować serum liftingujące biust, gdyż skóra w tym miejscu bardzo traci jędrność przy tak szybkim rozciąganiu podczas ciąży. Można też pomyśleć o kremie na opuchliznę stóp – po całym dniu warto go zastosować, aby poczuć ulgę.

Wyprawka do szpitala dla przyszłej mamy

Każdy szpital ma inne wymagania dotyczące wyprawki dla ciężarnej, więc warto dowiedzieć się dokładnie zawczasu, co należy spakować. Wyprawkę do szpitala dobrze jest mieć spakowaną co najmniej miesiąc przed spodziewaną datą porodu.

Do torby do szpitala warto spakować wygodną piżamę przystosowaną do karmienia piersią. Najlepiej, żeby była to koszula nocna, gdyż spodnie od piżamy mogą być niewygodne po porodzie. Oprócz szlafroka, ciepłych rzeczy, klapek i kapci, dobrze jest też wziąć dodatkowe wkładki poporodowe lub podpaski.

Nie warto jednak pakować za dużo. W szpitalu jest mało miejsca na trzymanie bagaży, a pobyt w nim trwa 3 dni.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.