W ostatnim czasie coraz więcej osób interesuje się kriolipozą, czyli metodą działającą na zredukowanie tkanki tłuszczowej w organiźmie. Czy jest to bezbolesna, nieinwazyjna, bezpieczna i co najważniejsze skuteczna metoda? Te zagadnienia postaramy się poruszyć w niniejszym artykule.

Kriopoliza uchodzi za metodę, która działa efektywanie na tkankę tłuszczową. Zabieg polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Całość opiera się na tym że komórki tłuszczowe zawierają nasycone kwasy tłuszczowe, które nie są odporne na działanie niskich temperatur. Efektem zamrożenia jest optyczne pomniejszenie objętności ciała.

Zabieg jest poprzedzony konsultacją z kosmetologiem. Następnie ustalana jest metoda (np. kripoliza manualna lub krioterapia wykorzystująca sondę). Całość polega na przyłożeniu głowicy, która zasysa skórę i wymraża komórki. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dla uzyskania skutecznego efektu czasami jest powtarzany po kilku tygodniach. Czasami jednak wystarczy jednorazowa wizyta by uzyskać pożądany efekt. Warto odnotować, że pierwsze efekty mogą być widoczne już po około 30 dniach.

Tego typu zabieg jest dedykowany osobom zmagającym się z nadwagą. Jest szczególnie skuteczny u osób z wyraźnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto też podkreślić, że tego typu proces jest bezpieczny dla skóry, mięśni oraz nerwów.

Osoby, które zdecydują się na wykonanie zabiegu powinny ograniczyć ilość potraw bogatych w tłuszcze trans. Oznacza to że bezpośrednio na dwa tygodnie przed zabiegiem zaleca się ograniczenie takich produktów jak chipsy, paluszki, krakersy. Poza tym nie powinno się spożywać zbyt wiele kofeiny, cukru oraz alkoholu ze względu na działanie obciążające wątrobę.  Poza zwróceniem uwagi na dietę należy również wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania chorobowe (np. cukrzycę, schorzenia wątroby, nadciśnienie, zmiany skórne itd).

Przed przystąpieniem do takiego zabiegu warto spotkać się z kompetentnym kosmetologiem tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości i dopasować przebieg zabiegu do potrzeb pacjenta np. Kriolipoliza Sosnowiec.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.