Strona głównaZdrowieKosmetyki do pielęgnacji intymnej

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej to niezwykle ważny element codziennej higieny. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z używaniem perfumowanych i drażniących produktów, które mogłyby zrujnować naturalną florę bakteryjną miejsc intymnych. W związku z tym do pielęgnacji intymnej najlepiej wybierać dermokosmetyki, które nie zawierają substancji zapachowych i są hipoalergiczne. Wśród kosmetyków do pielęgnacji miejsc intymnych można wyróżnić nie tylko żele do higieny, ale także produkty nawilżające i rewitalizujące.

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej – żel do higieny intymnej

Żele do higieny intymnej to kosmetyki, przeznaczone do codziennego stosowania. W delikaty sposób oczyszczają skórę i niwelują nieprzyjemny zapach. Ich pH wynosi 4,5, dzięki czemu nie zaburzają naturalnej równowagi. W dermokosmetykach, na przykład z linii Nanocare Intimate marki Sesderma, zawarte są składniki aktywne, które działają antymikrobowo. Główną zaletą delikatnych produktów do higieny intymnej jest to, że nie podrażniają wrażliwych okolic, nie powodują dyskomfortu, ani nieprzyjemnej suchości.

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej – żel nawilżający i rewitalizujący

Żele nawilżające okolice intymne łagodzą podrażnienia i nie naruszają warstwy hydrolipidowej. Często zawierają w sobie nie tylko składniki oczyszczające, ale także kwas hialuronowy, który korzystnie wpływa na jędrność skóry. Kwas hialuronowy to także ważny składnik żeli rewitalizujących okolice intymne. Przywracają one prawidłowy wygląd i funkcjonowanie wewnętrznych narządów płciowych. Produkty tego typu wspomagają syntezę kolagenu i chronią komórki, a przy tym nie zaburzają flory bakteryjnej w okolicach intymnych.

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej – żel odmładzający

Żele odmładzające okolice intymne to kosmetyki do pielęgnacji, które stosuje się po porodzie czy depilacji. Pobudzają one komórki do regeneracji i syntezę kolagenu, dzięki czemu ujędrniają, rozjaśniają i nawilżają. Poprawa wyglądu i zdrowia okolic intymnych jest bezpieczna i nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak podrażnienia czy uczucie suchości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne