Botoks to potoczna nazwa wywodząca się od nazwy leku toksyna botulinowa, który stosowany jest od wielu lat w medycynie. To bezpieczny i skuteczny zabieg, który stosuje się do zmniejszenia, wygładzenia i spłycania zmarszczek, a także do zapobiegania ich powstawaniu. Wiele osób zastanawia się, gdzie można zrobić botoks, a najlepszym miejscem, które można odwiedzić w celach zabiegowych, jest gabinet medycyny estetycznej. Zabieg wykonany jest przez osoby, które są do tego zadania wykwalifikowane, a dzięki temu możliwe jest osiągnięcie szybkich i długotrwałych efektów.

Botoks  – na czym polega?

Zabieg ten polega na spłycaniu i wygładzaniu zmarszczek, a działanie botoksu jest połączone z kwasem hialuronowym. Do uzyskania zadowalających efektów konieczne jest wykonanie zabiegu kilkukrotnie, powtarzając go nawet co sześć miesięcy. Botoks daje szybkie efekty, które są długotrwałe. Warto również wspomnieć, że jest to zabieg nieinwazyjny i jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Do zabiegu powinny przystąpić osoby, które posiadają zmarszczki mimiczne, najczęściej pojawiające się w górnej części twarzy. Wskazaniem do botoksu mogą być zmarszczki między brwiami, wokół oczu, wokół ust, czy na szyi i brodzie. Dodatkowo toksyna botulinowa w gabinecie medycyny estetycznej zostaje wykorzystana do zabiegów korekcyjnych, które opierają się na podnoszeniu brwi, leczeniu bruksizmu, czy podnoszeniu czubka nosa. Wskazań do wykonania tego zabiegu, jest więc wiele, a każdy klient zostaje potraktowany indywidualnie, tak by jego potrzeby były spełnione zgodnie z oczekiwaniami. Nie należy obawiać się wykonania tego zabiegu, ponieważ ból w czasie botoksu jest minimalny i większość pacjentów nawet go nie odczuwa.

Szereg zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej znajdziesz w ofercie Kliniki Pure Aesthetic – botoks Lublin

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.