Wiecznie zielona epifit bromelia (Billbergia) jest członkiem rodziny Bromeliad. W naturze taka roślina jest bardzo rozpowszechniona w Brazylii, ale można ją również znaleźć w Argentynie, Meksyku, Boliwii i innych krajach Ameryki Środkowej i Południowej. Nazwę rodzaju podał K. Thunberg w 1821 r. I nazwał ją na cześć Gustava Bilberga, szwedzkiego zoologa, prawnika i botanika. Ten rodzaj łączy ponad 60 gatunków, z których niektóre są bardzo popularne wśród ogrodników, ponieważ taka roślina charakteryzuje się niewymagającą dbałością i bezpretensjonalnością.

Bromelia domowa to wieloletnie zioło. System korzeniowy krzaków jest bardzo dobrze rozwinięty, a niezawodnie utrzymuje roślinę w podłożu. Najczęściej jego łodyga jest skrócona. Na szczycie długiej szypułki rośnie jasnoczerwony lub bogaty żółty kwiatostan, który ma formę racemozy, główkowatej, kolczastej lub panikulującej. Kwiatostan wygląda bardzo efektownie dzięki dużym przylistkom. Kiedy krzew ottsvetet, na nim tworzą się pudełka lub soczyste jagody, które u niektórych gatunków rosną razem w łodygę. Do tej pory hodowcy uprawiają około 35 gatunków bromeliad.

Bromeliad, który rośnie na parapecie, musi zapewnić specjalne warunki zatrzymania. Taka roślina reaguje wyjątkowo negatywnie na zastój powietrza, a także potrzebuje dużo światła słonecznego, ale musi być rozproszona. Pomieszczenie, w którym kwiat rośnie, systematycznie wieje i robi to dość często, ale z tym krzakiem koniecznie chroni przed przeciągami, ale również nie umieszcza go w pobliżu klimatyzatora lub wentylatora. Jeśli musi zapewnić ochronę przed nimi w południe. Faktem jest, że palące światło słoneczne może powodować oparzenia na powierzchni liści. Jeśli to możliwe, umieść kwiat w oknie orientacji wschodniej. Zimą, po znacznym skróceniu długości dnia, krzew musi zorganizować sztuczne dodatkowe oświetlenie, kierując źródło światła na sufit, a nie na sam kwiat.

Przy uprawie w warunkach wewnętrznych taki kwiat musi być często podlewany, aw gorącym i suchym okresie trzeba to robić codziennie. Eksperci zalecają nalewanie wody podczas nawadniania do lejka utworzonego przez płytki liściowe kwiatu, ponieważ to liście wchłaniają większość składników odżywczych. Ale podlewanie kwiatu tą metodą jest dość trudne, więc musisz się najpierw nauczyć. Jeśli nie masz doświadczenia w tej sprawie, wystarczy wlać wodę do mieszanki gleby w garnku. Podlewanie jest konieczne, gdy górna warstwa mieszanki gleby w zbiorniku wysycha trochę, nie pozwalając na stałą stagnację cieczy w podłożu. Jednak na patelni woda powinna być cały czas. W zimie częstotliwość nawadniania jest zmniejszana do 1 raza w ciągu 7 dni. Tutaj możesz zamówić bromeliad dla siebie lub na prezent dla bliskich osób.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.