Księgowi są kluczowymi postaciami w każdej organizacji pomagając zrównoważyć księgi, upewnić się, że firmy osiągają zyski i szukając sposobów na obniżenie kosztów.

Bez nich firma po prostu nie byłaby w stanie prawidłowo funkcjonować, więc ich rola jest bardzo ważna. Istnieje wiele różnych rodzajów księgowych, którzy udzielają porad finansowych różnym organizacjom, od małych firm i organizacji charytatywnych po międzynarodowe korporacje i organy rządowe. Istnieje wiele obszarów, w których działają księgowi, takie jak audyt i zarządzanie, sprzedaż i przejęcia, rachunkowość sądowa, podatki, finanse przedsiębiorstw i odzyskiwanie długów. Niektórzy księgowi będą pracować w dziale finansowym firmy, podczas gdy inni będą pracować dla biura rachunkowego zajmującego się wieloma różnymi klientami.

Obowiązki zawodowe będą się różnić w zależności od tego, czy księgowy pracuje dla biura rachunkowego, które ma do czynienia z wieloma różnymi firmami, czy też dla konkretnej firmy w dziale finansowym.

Niektóre obowiązki i zadania, które księgowi mogą regularnie wykonywać to przykładowo analizowanie kont, przygotowanie deklaracji podatkowych (miesięcznych i rocznych), prognozowanie finansowe i analiza ryzyka, a także przygotowywanie raportów ze zwrotów podatkowych i identyfikowanie możliwych ulg podatkowych oraz odliczeń. Niektórzy księgowi zajmują się również zarządzaniem listami płac firm. Dobry https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/firma-limited/ tworzy cotygodniowe, miesięczne i roczne raporty na temat stanu finansowego konkretnej firmy. Księgowy utworzy wszystkie raporty potrzebne do podjęcia właściwych decyzji finansowych dla Twojej firmy. Rachunkowość finansowa wykorzystuje wyłącznie dane historyczne, a rachunkowość biznesowa zazwyczaj koncentruje się na pomocy w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości firmy. Zastosowania dwóch różnych rodzajów rachunkowości prowadzą również do dychotomii, że dane i wyniki związane z rachunkowością finansową muszą być dokładne i możliwe do zweryfikowania, podczas gdy w większości przypadków rachunkowość biznesowa polega na dokonywaniu szacunków i trendów, które można opracować w odpowiednim czasie w celu podjęcia decyzji.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.