Stal chirurgiczna, zwana również stalą nierdzewną, jest nowoczesnym i bardzo popularnym materiałem, który jest obecnie wykorzystywany do produkcji biżuterii. Biżuteria ze stali chirurgicznej jest również bardzo popularna ze względu na jej podobieństwo do biżuterii srebrnej, ale jest od tej o wiele tańsza. Stal chirurgiczna jest również mocniejsza od srebra, co sprawia, że jest mniej podatna na zarysowania.

Nie zmienia ona koloru, nie rdzewieje i nie utlenia biżuterii. Ale oczywiście są tu również wyjątki. Głównymi cechami charakterystycznymi jest wytrzymałość . Biżuteria ze stali chirurgicznej jest bardzo mocna i nie może być złamana. Jej powierzchnia jest bardziej odporna na zarysowania lub ścieranie niż inne metale miękkie. Ponadto, biżuteria ze stali nierdzewnej posiada własną ochronę przed promieniowaniem UV, która zapobiega zmianie kolorów pod wpływem światła. Powierzchnia jest odporna na utlenianie i korozję. Możliwa jest też różne obróbka powierzchni, która może być błyszcząca, szlifowana lub matowa. Stal chirurgiczna nie jest tak twarda, jak tytan czy wolfram. W odróżnieniu od złota czy srebra, biżuteria nie wymaga żadnej pielęgnacji, czyszczenia czy leczenia, dlatego można cieszyć się jej pięknem i blaskiem bez najmniejszego wysiłku przez długie lata i w różnych okolicznościach.

Stal chirurgiczna jest w zasadzie hipoalergiczna i jest idealna dla osób cierpiących na alergię na srebro. Zazwyczaj nie zaleca się noszenia biżuterii stalowej podczas kąpieli, zmywania itp. tak, aby biżuteria nie miała kontaktu z detergentami lub chemikaliami. Modna biżuteria wykonana z najwyższej jakości stali chirurgicznej, która jest nieszkodliwa dla zdrowia, może być rozpoznana po oznaczeniu. Obecnie, dzięki postępowi technicznemu i technikom produkcji biżuterii, zakres stali chirurgicznej rośnie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup, to Marsandia oferuje wybór tego rodzaju biżuterii. Można tutaj znaleźć w różnych wzorach i z różnymi wykończeniem powierzchni, zarówno do codziennego użytku, jak i na specjalne okazje w luksusowym wyglądzie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.