Powoli znikają z półek sklepowych mocno opatrzone wyroby biżuteryjne. Co jest tego powodem? Dzięki ofertom innowacyjnych firm zajmujących się projektowaniem produktów jubilerskich, wśród których wskazać należy chociażby można wykonywać pierścienie, zawieszki lub sygnety w sposób spersonalizowany, uwzględniający rozwiązania cenne dla klienta, co sprawi, że produkt końcowy będzie nie tylko unikatowy ale i spełniający oczekiwania kupujących.

Producenci tacy jak np. ENIGMA postanowili wyjść naprzeciw dostępnym możliwościom technologicznym i wykorzystać sposoby druku trójwymiarowego do tworzenia biżuterii. Przyglądając się wielu różnorodnym wyrobom jubilerskim jest nam łatwiej uszczegółowić projekt korzystając z dostępnego katalogu, podać szczególne nasze bazowe wymagania dotyczące konkretnego produktu (najczęściej jest to srebro pozłacane lub złoto), jego wielkość oraz ustalić ewentualne dodatkowe elementy, takie jak wykorzystanie kamieni szlachetnych (od cyrkonii po diamenty), którymi przyozdobiony miałby być zamawiany wyrób. Później pozostaje nam tylko oczekiwanie, aż wykonana zgodnie ze złożonym zamówieniem biżuteria zostanie przez kuriera dostarczona prosto pod nasze drzwi. Ryzyko, że produkty biżuteryjne, wyjęte z opakowania nie spełnią naszych oczekiwań jest minimalne, jako że już na samym początku, gdy precyzujemy nasze zamówienie zaprezentowana zostanie nam poglądowa ilustracja przedstawiająca wygląd gotowego projektu oraz jego główne parametry, takie jak waga czy rozmiar.
Technologia 3D pozwala firmom jubilerskim rozszerzyć zakres oferowanych usług o przygotowywanie biżuterii w pełni spersonalizowanej, w oparciu o projekty dostarczone przez zwolenników pięknych i ekskluzywnych dodatków z kosztownych kruszców i jeszcze cenniejszych kamieni szlachetnych. Jeśli chcemy i możemy przeznaczyć na ten cel kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, warto naszkicować przedmiot, który się nam podoba, a który specjaliści branży jubilerskiej mają dla nas wykonać.

Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Uzyskujemy gwarancję decydując się na nie, iż nikt z naszego otoczenia nie pojawi się na wspólnym spotkaniu w identycznym sygnecie, naszyjniku lub pierścieniu, co sprawi że nie tylko staniemy się widoczni na tle innych osób (niezależnie od płci), ale zademonstrujemy swoją własną osobowość. Skorzystanie z technologii trójwymiarowej w branży jubilerskiej sprzyja uniknięciu sytuacji, gdzie wyrób będący przedmiotem naszego zainteresowania nabywamy w sklepie stacjonarnym tylko z tego powodu, iż nie możemy znaleźć ładniejszego zarówno u jubilerów lokalnych jak i oferujących swoje produkty za pośrednictwem Internetu. Wiemy na pewno, że wyroby tego typu będą wyłącznie zyskiwać na wartości, zwłaszcza wtedy jeżeli nie zniszczymy ich zmieniając ich wygląd – trafioną inwestycją może się okazać właśnie ta spersonalizowana, jakże subtelna i piękna, zrealizowana w technologii 3D biżuteria!

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.