Poniżej przedstawiamy żele LED i żele UV oraz wyjaśniamy różnicę pomiędzy żleami jednofazowymi oraz trójfazowymi.

Żele LED VS Żele UV

Jednym z popularniejszych produktów do robienia stylizacji jest żel do paznokci ledTego typu żele utwardzają się w lampie z światłem led. W momencie decydowania się na zakup lakierów utwardzanych właśnie w ten sposób warto zapoznać się z jego wymaganiami dotyczącymi mocy lampy. Zbyt słaba lampa może nie do końca utwardzić dany lakier, a to może skutkować negatywnymi konsekwencjami. W momencie, gdy stylizacja zostanie wykonana w nieodpowiedni sposób np. poprzez złe utwardzenie danego produktu na naturalnej płytce paznokcia mogą pojawić się groźne bakterie. Wówczas cała stylizacja będzie nie trwała oraz będzie wymagała szybkiego ściągnięcia i być może interwencji lekarskiej.

Żele do paznokci uv to równie popularne produkty do paznokci co żele led. Natomiast do utwardzenia żelów uv niezbędna jest lampa emitująca światło uv. Co więcej ten rodzaj żeli można dodatkowo podzielić na dwie kategorie: żele jednofazowe oraz żele trójfazowe.

Różnice między żelem jednofazowym i trójfazowym

Aby wykonać stylizację z wykorzystaniem żeli trójfazowych tak naprawdę potrzebne są trzy produkty:

  • Żel podkładowy: cienką warstwę żelu należy nałożyć na odtłuszczoną płytkę paznokcia i utwardzić w lampie uv.
  • Żel budujący: Jest to żel, dzięki któremu budujemy kształt paznokcia. Tego rodzaju żele mogą być w różnych kolorach oraz konsystencjach. Po nałożeniu warstwy żelu budującego należy utwardzić paznokcie w lampie uv.
  • Żel nabłyszczający: Jest to inaczej tak zwany żel wykończeniowy. Na warstwę budującą nakłada się cienką warstwę żelu nabłyszczającego. Następnie należy całość utwardzić w lampie uv i opcjonalnie (w zależności od rodzaju produktu) przemyć cleanerem.

Natomiast żel jednofazowy zawiera w sobie wszystkie właściwości żelu: podkładowego, budującego oraz nabłyszczającego. Dzięki żelu jednofazowemu można wykonać całą stylizację jednym produktem. Wystarczy jedynie na odtłuszczoną płytkę paznokcia nałożyć 2 lub 3 cienkie warstwy produktu, każdą z warstw należy kolejno utwardzać w lampie uv. Główną zaletą tego typu lakierów jest ich wielozadaniowość. Jest to prosty w aplikacji produkt doskonale nadający się zwłaszcza dla osób początkujących.

Pięknie prezentujące się paznokcie podbudowują pewność siebie każdej kobiety. Decydując się na wykonanie trwałej stylizacji paznokci należy wybrać tylko te produkty, które zostały przetestowane i sprawdzone pod kątem tego czy nie stanowią zagrożenia dla naturalnej płytki paznokci.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.