Wybór sukni ślubny jest jednym z najważniejszych momentów dla przyszłej Panny Młodej. Bowiem każda kobieta w tym wyjątkowym dla siebie dniu, chciałaby wyglądać jak najpiękniej. W takiej sytuacji pomoc rodziny i przyjaciół jest nieoceniona, jednak warto spojrzeć również na własne potrzeby i komfort. Na obecnym rynku można odnaleźć salony sukien ślubnych, które w ofercie posiadają nawet najbardziej ekstrawaganckie kreacje. Różnorodność modeli, a nawet odcieni bieli może przysporzyć o ból głowy. Aby tego uniknąć warto wcześniej zdobyć trochę informacji na temat dostępnych modeli. Jakie są rodzaje sukni ślubnych?

Suknia ślubna księżniczka

Suknie te charakteryzują się obszernym, rozkloszowanym dołem, a także dopasowaną górą. Jest to krój, który niezmiennie znajduje się na liście ślubnych trendów. Jednak nie wszystkie przyszłe Panny Młode wyglądają w nich korzystnie. Ilość materiału oraz kształt spódnicy znacznie poszerzają biodra. Do tego typu sukni nie powinno się dobierać zbyt dużej ilości dodatków.

Suknie ślubne syrenki

Syrenka, zwana również rybką, jest jednym z najchętniej wybieranych modeli. Podkreśla talię, aby od kolan w dół stopniowo się rozszerzać. Żeby czuć się jak najbardziej komfortowo, zarówno podczas chodzenia jak i siadania, warto zdecydować się na bieliznę modelującą.

Suknia ślubna litera A

Suknie ślubne tego typu dopasowują się niemal do każdej sylwetki. Delikatnie opina talię i stopniowo rozszerza się ku dołowi. Jej największą zaletą jest możliwość stworzenia różnego rodzaju rękawów i dekoltów, od głębokiego V po te w kształcie serca. Model ten uwydatnia biust i jest chętnie wybierany przez minimalistki.

Suknia ślubna empire 

Suknia ta posiada wysoką talię i dopasowany gorset, który skutecznie kryje wszelkie niedoskonałości. Odciąga uwagę od talii, dzięki czemu daje poczucie większej swobody. W ostatnich latach znów jest chętnie wybierana, a to zasługa serialu Bridgertonowie.

Suknie ślubne ołówkowe 

Ołówkowe suknie ślubne bardzo dobrze przylegają do ciała. Optycznie wydłużają sylwetkę i dodają Pannie Młodej klasy i wyrafinowania. Model ten jest często wybierany przez kobiety o tzw. chłopięcej figurze. Idealnie podkreślona figurę można osiągnąć za pomocą dodania delikatnego paska.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.