Strona głównaUncategorizedMieszkanie na piętrze czy na parterze?

Mieszkanie na piętrze czy na parterze?

Rynek deweloperski przechodzi wzmożony rozwój. Polacy kupują coraz więcej mieszkań. Polaków w końcu stać na własne mieszkania w nowym budownictwie. Właśnie od takich stwierdzeń rozpoczyna się najwięcej artykułów, jakie odnoszą się do sytuacji mieszkaniowej w naszym kraju. Cieszy fakt, że polskie społeczeństwo stale się wzbogaca i stać nas na coraz więcej. Okazuje się, że nie tylko kupujemy nowe nieruchomości coraz częściej, ale mamy również co do nich coraz większe wymagania. Jedną z decyzji, jaką trzeba podjąć już na początku poszukiwań wymarzonego „M”, jest kwestia kondygnacji, na której znajdzie się lokum. Czy wybrać mieszkanie na parterze, a może jednak na najwyższym piętrze? Jakie są zalety i wady nieruchomości ze względu na kondygnację? O tym możecie przeczytać poniżej.

Mieszkanie na parterze na TAK

Okazuje się, że jeszcze do niedawna mieszkania znajdujące się na najniższych kondygnacjach, były najtańsze. Ich właściciele byli przecież narażeni na wyższy poziom hałasu, większe wychłodzenie takiego mieszkania zimą czy wieczne, niepożądane spojrzenia gapiów, którzy przechodzili obok okien. Dzisiaj kwestie te wyglądają zupełnie inaczej.

Mieszkania na parterze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich cena też już niewiele różni się od pozostałych. Wystarczy wpisać hasło typu „apartamenty lublin sprzedaż”, by przekonać się o tym, że taka tendencja jest wyraźna bez względu na region naszego kraju.

Do mieszkań parterowych najczęściej przynależy własny ogródek, który daje chociaż namiastkę okazałego ogrodu i życia w pobliżu łona natury. Mieszkania na parterze wybierają też coraz częściej rodziny z małymi dziećmi, bo na takim ogródku można z powodzeniem urządzić mały plac zabaw i nie trzeba wchodzić z wózkiem po schodach.

To tez doskonała opcja dla seniorów, którym o wiele łatwiej funkcjonować na najniższych kondygnacjach – kwestia noszenia zakupów nie sprawia już problemu.

Sami deweloperzy wykluczają też wady mieszkań parterowych, jakie wiązały się z niedociepleniem budynku. Dzisiaj stosuje się nowoczesne materiały budowlane, które pozwalają na zachowanie ciepłego powietrza wewnątrz i nieprzedostawanie się tego zimnego z zewnątrz. Wzrok przechodniów również nie jest straszny, bo od chodnika oddziela okna ogródek, często zamaskowany wysokim płotem czy klimatyczną pergolą.

Mieszkanie na piętrze

Im wyżej położone jest mieszkanie, tym jest droższe. Wynika to przede wszystkim z zalet, które mieszkaniec zyskuje, chociażby ze względu na okazałe widoki z okna. Mieszkania na wyższych kondygnacjach mają też większy metraż, to tam usytuowane są najlepsze apartamenty. Niektóre posiadają też duży taras czy ogród zimowy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne