Strona głównaUncategorizedMedyczne zastosowanie kwasu hialuronowego

Medyczne zastosowanie kwasu hialuronowego

Medycyna każdego dnia szuka rozwiązań, które pomogą nam zachować zdrowie i młody wygląd. Na rynku możemy znaleźć dziesiątki preparatów, których zadaniem jest utrzymanie skóry, włosów czy paznokci w doskonałej kondycji, niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, które substancje naprawdę działają. Od dłuższego czasu popularność zdobywa kwas hialuronowy (HA), jakie ma działanie i kiedy może nam się przydać?

Gdzie wykorzystywany jest kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wykorzystuje się w wielu dziedzinach medycyny i kosmetyki. Poniżej kilka słów o popularnym zastosowaniu kwasu HA:

  • Okulistyka

Jako że kwas hialuronowy doskonalone wiąże wodę, wykorzystuje się go do produkcji płynów soczewek kontaktowych i kropli do oczu. Preparaty przygotowane na jego bazie łagodzą podrażniania oraz objawy zespołu suchego oka. Cząsteczki kwasu wiążą też szkodliwe substancje, ułatwiając ich wydalanie z organizmu. Także chirurgia korzysta z kwasu hialuronowego m.in. podczas przeszczepów rogówki czy przy usuwaniu zaćmy.

  • Ortopedia

Kwas hialuronowy jest jednym ze składników płynu stawowego, dlatego znalazł zastosowanie również w ortopedii. Najczęściej stosowany jest w przypadku zwyrodnień stawów. Zabiegi ortopedyczne z wykorzystaniem HA, opierają się o wiskosuplementację, czyli suplementację zastrzykami.

  • Medycyna estetyczna

Szerokie zastosowanie kwasu HA w zabiegach odmładzających powoduje, że najczęściej wykorzystuje się go obecnie w medycynie estetycznej. Podczas zabiegów typu anti-aging, kwas hialuronowy wstrzykuje się w głąb naskórka, wypełniając i wygładzając zmarszczki, ale nie tylko. Można także powiększyć usta, podkreślić kości policzkowe, skorygować kształt nosa lub brody czy poprawić owal twarzy.

Szeroki wybór zabiegów z wykorzystaniem kwasu HA znajdziesz w ofercie Kliniki Medycyny Estetycznej Pure Aesthetic – kwas hialuronowy Lublin.

Przeciwwskazania

Kwas hialuronowy z reguły nie wywołuje reakcji alergicznych, bólu czy zaczerwienienia, nie wykazano także interakcji z innymi substancjami leczniczymi. Warto jednak dodać, że jego stosowanie jest niewskazane u kobiet w ciąży oraz w czasie laktacji. Zabiegów z użyciem kwasu HA należy się także wystrzegać w przebiegu chorób nowotworowych lub o podłożu autoimmunologicznym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne