Strona głównaModaJak dbać o galanterię skórzaną. Podstawowe zasady, o których musisz pamiętać!

Jak dbać o galanterię skórzaną. Podstawowe zasady, o których musisz pamiętać!

Nie ma lepszego dodatku eleganckiego do codziennej i formalnej stylizacji niż te, które wykonane są ze skóry naturalnej. W tym przypadku nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wyroby tego typu, które zrobione są ze skóry naturalnej są najlepszym wyborem, szczególnie jeżeli dokonujemy zakupu z myślą o codziennym użytkowaniu i w perspektywie wielu lat. Dla wielu osób jednym z minusów, jakie należałoby wskazać przy zakupie galanterii skórzanej, jest przedział cenowy, a także konieczność dbania o ich pielęgnacje i konserwację. To jednak nie powinno wpływać na ogólną ocenę tego rodzaju dodatków skórzanych, ponieważ mają one wiele zalet. Są przede wszystkim eleganckie i prezentują się doskonale bez względu na okazję. Skóra naturalna w odróżnieniu od tej z najtańszych zamienników, czyli na przykład skóry ekologicznej i skóry syntetycznej wyróżnia się tym, że ma ona niesamowitą trwałość, a także odporność na zabrudzenia, zarysowania, pęknięcia i przetarcia. Decydując się na zakup jakiejkolwiek skórzanej galanterii bez względu, czy to będzie teczka skórzana na dokumenty, portfel skórzany, pasek skórzany, czy wreszcie torba damska skórzana, należy pamiętać, że ich jakość, a także wygląd mogą wpływać na to jak odbiera nas całe otoczenie, a także jak prezentują się nasze codzienne stylizacje. Tego rodzaju dodatki są szczególnie istotne w przypadku osób, które codziennie wzywane są na spotkania biznesowe lub rozmowy z klientami i negocjacje z współpracownikami. Warto pamiętać, że nawet najdroższa i najbardziej efektowna torebka lub para eleganckich butów skórzanych może stracić na swojej wizualnej atrakcyjności jeżeli nie będzie ona odpowiednio zadbana i konserwowana. Dbanie o skórę warto rozważyć już w momencie kupna galanterii skórzanej. Konserwacja jest pierwszym i kolejnym krokiem, który ma za zadanie wydłużyć trwałość i zadbać o najwyższą jakość skóry. Jak w takim razie powinno obchodzić się z galanterią skórzaną by służyła ona nam jak najdłużej? Warto również zastanowić się, czy ogólnodostępne preparaty do pielęgnacji skóry mogą pomóc przedłużyć jej żywotność? Przekonajmy się więc, jak dbać o dodatki ze skóry naturalnej.

Jaka jest różnica między skórą naturalną, a ekologiczną?

Galanteryjne dodatki zarówno ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej mają swoich zwolenników i przeciwników. Wybór między dodatkami, które wykonane są ze skóry naturalnej lub tymi, które wykonane są ze skóry syntetycznej pozostaje więc kwestią indywidualną. Najczęściej po wyroby ze skóry ekologicznej chętnie sięgają weganie, a także wegetarianie oraz osoby, które dbają o swój budżet i ze względu na jego małą objętość nie są wstanie uwzględnić w nim dodatku takiego jak galanteria ze skóry naturalnej. Osoby niedoświadczone na pierwszy rzut między skórą naturalną, a ekologiczną mogą nie zauważyć żadnych różnic. Producenci akcesoriów ze skóry syntetycznej nie bez powodu dokładają wszelkich starań, aby ich wyroby do złudzenia przypominały te droższe odpowiedniki. Starają się nawet, by na skórze pojawiły się charakterystyczne zagięcia i chropowatości, które pojawiają się na skórze naturalnej. Jednak osoby, które przywiązane są do wysokiej jakości kupowanych dodatków zdecydują się zazwyczaj na galanterię, która wykonana jest ze skóry naturalnej. Warto wiedzieć, że jest to materiał, który z upływem lat zyskuje jedynie na szlachetności. A co więcej są one w stanie zachować nienaganny wygląd nawet po wielu latach użytkowania. Akcesoria ze skóry ekologicznej są natomiast znacznie mniej trwałe, a ich wygląd szybko staje się nieestetyczny. Na jej powierzchni pojawiają się ślady użytkowania w postaci pęknięć i przetarć. Warto wiedzieć, że tempo zużywania akcesoriów ze skóry syntetycznej jest bardzo szybkie i z roku na rok przybiera na sile. Zwłaszcza jeżeli używamy ich każdego dnia. Jednak tego rodzaju akcesoria mają również swoją zaletę doceniają je szczególnie osoby młode, a jest nią brak konieczności konserwowania syntetycznych elementów. Minusem jest niestety to, że wszelkie ślady nabyte spowodowana przez użytkowanie da się naprawić jedynie tylko w jeden sposób. Mianowicie konieczne jest kupienie nowej torby lub portfela.

Jak pielęgnować i przechowywać skórzane dodatki?

Wszystkie dodatki, a szczególnie paski skórzane torebki złożone oraz obuwie ze skóry naturalnej należy odpowiednio przechowywać. Nie jest to oczywiście wymóg konieczny, jednak warto go zastosować jeżeli chcemy się cieszyć wieloletnim użytkowaniem danego akcesoria. Właśnie odpowiednie przechowywanie pomaga zachować elegancki i nienaganny wygląd na wiele lat. Wielu producentów galanterii skórzanej proponuje do swoich produktów, na przykład torebek, czy pasków skórzanych worki ochronne w których można przechowywać daną rzecz w szufladzie lub w garderobie, a przy tym można pozbyć się obawy, że na galanterii skórzanej pojawi się kurz. Warto pamiętać by skórzane torebki nie były przechowywane na przykład złożone na płasko, ponieważ po długim czasie mogą ulec one odkształceniu .Jeżeli skórzane dodatki odkłada się do szafy lub szuflady na kilka tygodni to należy starać się go zabezpieczyć pod kątem mogących się pojawić po dłuższym czasie nieestetycznych odkształceń i zagnieceń. W tym przypadku warto na przykład wypełnić wnętrze torebki skórzanej folią bąbelkową lub bibułą. Każdy dodatek skórzany na przykład rękawiczki skórzane i paski do spodni skórzane staraj się przechowywać w osobnym specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Warto w tym przypadku zainwestować w worek ochronny lub specjalne przegródki, które dostępne są w sklepach z wystrojem wnętrz. To właśnie akcesoria, które są przygotowane do przechowywania akcesoriów w szufladach i szafkach doskonale sprawdzają się doskonale. Na przykład pojemniki tekturowe materiałowe, czy plastikowe nadają się doskonale do przechowywania skórzanej galanterii. Jeżeli skórzane buty nieużywane są na co dzień warto zabezpieczyć się prawidłowymi lub innymi wypełniaczami, które nie dość, że mają zapobiegać odkształceniom, to dodatkowo pomagają pozbyć się odkształceń, które nawet nie są w trakcie użytkowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne