Chyba każda kobieta marzy o tym, aby zachwycać swoim wyglądem i powodować zazdrosne spojrzenia innych. Dążąc do swojego celu kobieta często jest w stanie wiele poświęcić, wydając duże pieniądze na drogie ubrania i dodatki. Biżuteria jest jedną z tych rzeczy, która niezmiennie pozostaje w cenie i zazwyczaj jej posiadanie sprawia radość każdej z nas; czasem wystarczy jeden mały drobiazg i od razu możemy się poczuć jak księżniczka. Dużą popularnością cieszą się obecnie pierścionki z cyrkoniami. Skąd zatem to zainteresowanie i czy stanowią konkurencję dla diamentów?

Czym jest cyrkonia?

Cyrkonia często jest uważana za dobrą imitację diamentu, jednak w praktyce wcale nie jest mniej efektywna. Cyrkonia to ozdobny kamień, który ze swej natury nie posiada żadnej barwy, jednak na etapie produkcji możliwe jest nadanie mu koloru, może to być np. beżowy, czerwony, pomarańczowy i wiele innych. Po raz pierwszy cyrkonia została wyprodukowana w latach 60. w ZSRR. Obecnie kamień ten na dużą skale produkowany jest w Rosji, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii.

Jaka jest różnica między cyrkonią, a diamentem?

Duże podobieństwo do diamentu sprawia, że pierścionki z cyrkoniami stają się coraz częściej wybieranym produktem. Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy pomiędzy tymi kamieniami; są one na tyle podobne do siebie, że jeśli porównania tego typu dokonuje osoba nie mająca fachowej wiedzy na ten temat, to nawet przy dłuższej analizie, prawdopodobnie będzie to dla niej nie zauważalne.

Wśród podstawowych różnic pomiędzy tymi dwoma kamieniami można wyróżnić:

  • waga – cyrkonia w porównaniu z diamentem jest cięższa
  • twardość – w przypadku diamentu jest ona zdecydowanie wyższa., natomiast jeśli chodzi o cyrkonię jej przedział określany jest średnio od 8,5 do 9,0
  • wygląd – zwracając uwagę na każdy szczegół jaki stanowi różnicę pomiędzy diamentem, a cyrkonią, można zauważyć, że w przypadku tego pierwszego zazwyczaj występują pewne widoczne defekty, natomiast cyrkonia jest czysta i nie ma skaz
  • przewodnik ciepła – pod tym względem diament posiada lepsze właściwości przewodzenia ciepła

Diament i cyrkonia pomimo tego, że są odmiennymi kamieniami, to różnice te mogą być zauważalne prawdopodobnie wyłącznie przez fachowych ekspertów. Natomiast dla przeciętnego konsumenta pierścionki z cykoriami, będą miały taką samą wartość jak te z diamentem. Jednak w praktyce jedne i drugie robią wrażenie i mogą stanowić miły prezent dla ukochanej osoby, nie zawsze bowiem pieniądze są najważniejszym kryterium oceny.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.