Strona głównaUncategorizedCo warto wiedzieć, przed zamówieniem i rozdaniem zaproszeń ślubnych?

Co warto wiedzieć, przed zamówieniem i rozdaniem zaproszeń ślubnych?

Zaproszenia ślubne to wyjątkowy symbol szczególnego dnia jakim jest ślub. Powinny być zaprojektowane zgodnie z Waszymi oczekiwaniami oraz zgodnie ze stylem w jakim zaaranżowane jest wesele. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek dla Par, które są na etapie wybierania zaproszeń ślubnych.

Ustalenie w jakim stylu mają być wykonane zaproszenia

Zaproszenia ślubne powinny być spójne z tym w jakim stylu będzie ono zaaranżowane Jeśli planujecie organizację wesela w stylu glamour zaproszenia mogą zawierać drobne złote dodatki. Jeśli wesele ma być zaaranżowane w stylu boho to delikatne kwieciste dodatki są jak najbardziej mile widziane. Jeśli wesele ma być zaaranżowane w stylu rustykalnym to można postawić na zaproszenia wykonane z szarego papieru. Ważne jest to, żeby całość była spójna.

Możecie wybrać zaproszenia z gotowych projektów lub skontaktować się z grafikiem, aby stworzyć dla Was zaproszenia zgodne z Waszymi wytycznymi. Najlepiej wybrać co najmniej kilka projektów, które są w kręgu waszych zainteresowań i potem na zasadzie selekcji wybrać ten, który najbardziej przypadnie wam do gustu.

Ustalenie listy gości

Kolejnym ważnym krokiem jest wykonanie listy gości. Taka lista oczywiście może mieć dowolną formę, ale z reguły zawiera imiona i nazwiska oraz adresy gości, których chcecie zaprosić. Możecie również dodać informacje na temat tego, czy osoby te mają być zaproszone jako para, rodzina lub przyjaciele.

Drukowanie zaproszeń

Po dopracowaniu projektu trzeba przesłać do drukarni wszelkie niezbędne informacje takie jak lista gości, data, godzina, data, do której trzeba potwierdzić przybycie (R.S.V.P) oraz miejsce wesela. Niektóre Pary Młode dodatkowo zamieszczają na zaproszeniu wierszyk lub cytat.

Jeśli projekt jest wybrany i wszystkie niezbędne dane są przygotowane to wystarczy wydrukować zaproszenia. Z reguły drukarnie, które specjalizują się w druku zaproszeń ślubnych są w stanie zaproponować co najmniej kilka różnych papierów, na których taki druk może się odbyć.

Rozdawanie zaproszeń

Rozdawanie zaproszeń to ważny etap przygotowań do ślubu. Trzeba na ten etap zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu. Zaproszenia powinny dotrzeć co najmniej na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Czasami odwiedzenie rodziny i przyjaciół w celu przekazania zaproszeń może zająć sporo czasu, dlatego proces rozdawania zaproszeń można rozpocząć nawet 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne