Strona głównaModaCiepło przede wszystkim

Ciepło przede wszystkim

Czapki dla dzieci to niezbędna rzecz na chłodniejsze dni. Chronią głowę naszego dziecka i zabezpieczają przed chorobami, zwłaszcza uszu.

Czapka na jesień, a czapka na zimę

Jesienna aura potrafi być zwodnicza. Temperatura na plusie, a na dworze lekki wiaterek. Nie ufajmy takiej pogodzie. Wart zabezpieczyć główkę naszego dziecka w czapkę. Nie musi być ona gruba. Powinna być cienka, lecz dobrze zakrywać całość główki wraz z uszkami. Deszcz jest nieodłącznym elementem jesiennego klimatu, więc dobrze jest znaleźć nieprzemakalną czapkę. Dziecięce czapki mają to do siebie, że na rynku jest naprawdę duży wybór przeróżnych egzemplarzy.

Zimą powinniśmy sprawić naszemu dziecku czapkę z cieplejszym podszyciem. Polar bądź bawełna najlepiej zatrzymują ciepło i ogrzewają główkę. Ważne jest, by po wejściu do cieplejszego pomieszczenia ściągać dziecku ją z głowy, by się nie przegrzało, a co za tym idzie, by nie rozchorowało się przez to.

Dobór czapki dla dzieci

Rozmiar główki dziecka nie zawsze idzie w parze z jego wiekiem. Wiadomo, że najlepiej jest wziąć dziecko ze sobą do sklepu, aby samodzielnie ją przymierzyło. Lecz co z zakupem czapki dla dzieci przez internet. Wówczas nie ma możliwości przymierzenia. W takim przypadku trzeba zmierzyć dziecku obwód główki. Robimy to jak najdokładniej, by zakupiony egzemplarz nie przyniósł rozczarowania. Najlepiej zrobić to centymetrem krawiecki, który elastycznie oplecie główkę naszego dziecka i wymiar ten będzie dokładny. Miejscem przymiarki jest najszerszy obwód głowy. Wynik jaki nam wyjdzie jest jednocześnie rozmiarem czapki dla dziecka.

Czapki dla dzieci na prezent

Chcemy kupić czapkę dla dziecka koleżanki, chrześniaka, czy też nowo narodzonemu dziecku. Wiemy, że dziecko po urodzeniu, a zatłoczony sklep to nie najlepsza mieszanka. Dziecko koleżanki dawno przez nas nie widziane to także utrapienie dla zrealizowania naszego prezentu. Co wtedy? Możemy spytać o wymiary, ale to już nie jest prezent. Istnieje coś takiego, jak przybliżona tabela rozmiarów czapek chłopięcych i dziewczęcych. Są to orientacyjne wymiary czapek dla dzieci, ale jak wiadomo na prezent przeważnie kupuje się rzecz większą o jeden rozmiar, by posłużyła dłuższy czas. W spisie rozmiarów kierujemy się wiekiem dziecka.

Na rynku dostępnych jest wiele fasonów czapek dla dzieci. Zarówno jednolite, jak i kolorowe. Dopasowane indywidualnie do naszych gustów. Jest z czego wybierać. Jeśli ktoś posiada takie zdolności może uszyć ją samodzielnie. Zarówno kupno, jak i samodzielne stworzenie czapki pozwoli zadbać, by nasze dziecko było odpowiednio ubrane w każdą pogodę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne