Strona głównaUrodaFakty i mity na temat botoksu

Fakty i mity na temat botoksu

Młody i atrakcyjny wygląd jest społecznie bardzo waloryzowany. Chcemy go utrzymać nie tylko ze względu na aprobatę społeczną, ale również na indywidualne korzyści wynikające z naszego samopoczucia. Panie, a od pewnego czasu równie chętnie Panowie, chwytają się różnorodnych sposobów na przedłużenie swojego młodego wyglądu. Jednymi z najbardziej popularnym są te, które nalezą do botoksu. O tej magicznej toksynie napisano już niejedno, a zabiegi z jej użyciem wciąż uważane są niekiedy za kontrowersyjne. Przedstawiamy dzisiaj rzetelne zebrane fakty o botoksie, które nie tylko przybliżą nam działanie tej skutecznej substancji, ale również pozwolą na rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z zabiegiem.

Piękna toksyna

Botoks to potoczne określenie na toksynę botulinową. Jest to powszechnie stosowany w medycynie estetycznej preparat wykorzystywany do leczenia: przykurczów mięśni, tików, zeza, kurczu powiek, nadpotliwości oraz migrenowych bólów głowy. Jego wstrzyknięcie powoduje blokadę przesyłania bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni. Dzięki temu stają się one rozluźnione, a skóra wygładzona, co w efekcie powoduje spłycenie zmarszczek.

Botoks świetnym sposobem na leczenie migreny

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej to doraźny sposób pozwalający pozbyć się bólu. Ostrzyknięcie określonych okolic likwiduje ból głowy aż u 80% pacjentów. Warto wiedzieć, że przed zabiegiem lekarz bada pacjenta, aby ustalić, które z mięśni są poddawane nadmiernym skurczom i wywołują migrenę.

Botoks daje efekt maski

To chyba najbardziej popularny mit dotyczący zabiegów toksyny botulinowej. W uzyskaniu młodego wyglądu twarzy i zapewnieniu naturalnego wyglądu pomaga właśnie prawidłowy zastosowany botoks. Szczecin jest jednym z miast, które tego typu zabiegi z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Warto także wiedzieć, że botoks nie pozbawia, ani nie ogranicza mimiki na twarzy. Należy jednak pamiętać, że nadmierne stosowanie botoksu może rzeczywiście powodować sztuczne efekty, ale wybierając zabiegi botoksu  możemy mieć pewność, że spotkamy się jedynie z wykwalifikowanymi lekarzami.

Toksyna botulinowa jest wykorzystywana w leczeniu nadpotliwości

Botoks można również wykorzystywać w walce z nadpotliwością. Preparat wstrzykuje się w miejsca, z których pot jest widzialny najbardziej intensywnie, czyli ze stóp, dłoni i pach. Podanie botoksu blokuje pracę gruczołów potowych. Dzięki temu przeprowadzany zabieg pozwala na ograniczenie pocenia do minimum, a jego efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Botoks uzależnia

Mit ten wziął się prawdopodobnie z nienaturalnego i często przesadzonego wizerunku gwiazd i celebrytów. Zgodnie z prawdą, botoks nie ma jednak żadnych właściwości uzależniających. Podobnie jak żaden zabieg medycyny estetycznej. Tego rodzaju zjawiska powinno rozpatrywać się na gruncie psychologii.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne